Miasto Szkła odrobiło 22 punkty i wygrało dogrywkę. Domowa niemoc Sensation Kotwicy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Zawodnicy AZS AGH Kraków
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Zawodnicy AZS AGH Kraków

Kapitalna kolejka w Suzuki I lidze. Po niesamowitym pościgu i horrorze Miasto Szkła Krosno wygrało z faworyzowanym Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93. Niespodziankę sprawił też AZS AGH Kraków, który ograł w Kołobrzegu Sensation Kotwicę.

W 19. kolejce Suzuki I ligi przegrało pięć z sześciu czołowych drużyn. Wiceliderem tabeli mógł zostać Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Był na najlepszej drodze do zwycięstwa, bo prowadził w Krośnie 40:18. Miasto Szkła rozpędzało się powoli, ale zdołało odrobić potężną stratę.

Gospodarze powinni nawet wygrać w regulaminowym czasie. W końcówce prowadzili 82:77, ale pozwolili rywalom wyrównać. W dogrywce byli minimalnie z przodu i po 45 minutach rywalizacji zwyciężyli 95:93. Miasto Szkła trafiło 16/38 "trójek" przy 4/20 Górnika Trans.eu Zamek Książ.

Dla ekipy z Podkarpacia 20 punktów i siedem zbiórek uzyskał Darrell Harris, który rozegrał najlepszy mecz w sezonie. Podkoszowy trafił aż 5/8 prób za trzy. Solidny Klavs Dubults miał 17 punktów, osiem zbiórek i cztery asysty. Po drugiej stronie najlepszy był Piotr Niedźwiedzki - 23 punkty, osiem zbiórek i trzy bloki, a Michał Sitnik dołożył po 11 "oczek" i zbiórek.

Sensation Kotwica Kołobrzeg po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z rzędu liczyła na domowe przełamanie, ale niespodziewanie doznała trzeciej z rzędu porażki przed własną publicznością. Lepszy okazał się AZS AGH, który wygrał 75:66. Dla ekipy z Krakowa było to trzecie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

Już w pierwszej połowie goście prowadzili 24:14. Gospodarze odrobili straty i w trzeciej kwarcie mieli pięć "oczek" przewagi (44:39), ale w ostatnich 10 minutach stracili 31 punktów. Dla AZS AGH 23 punkty (5/9 za trzy) zdobył Michał Lis. W Sensation Kotwicy 22 punkty (6/9 za trzy) miał James Washington, ale zabrakło mu wsparcia.

Bez niespodzianki w ostatnim niedzielnym meczu. WKS Śląsk II Wrocław odniósł trzecie wyjazdowe zwycięstwo. W pojedynku rezerw pokonał Start II Lublin 108:68. Potężne double-double skompletowali Maciej Bender (15 punktów i 14 zbiórek) oraz Edis Korman (20 "oczek" i 11 zbiórek). Dla gospodarzy 20 punktów i osiem zbiórek uzyskał Sebastian Walda.

Wyniki niedzielnych spotkań 19. kolejki Suzuki I ligi:

Sensation Kotwica Kołobrzeg - AZS AGH Kraków 66:75 (11:15, 18:16, 17:13, 20:31)

Sensation Kotwica: Washington 22, Dzierżak 13, Pieloch 12, Kowalenko 5, Klawa 4, Długosz 3, Kurpisz 3, Pułkotycki 2, Śmigielski 2, Klocek 0.

AZS AGH: Lis 23, Szmit 15, Szymański 11, Wydra 10, Zmarlak 8, Abdelaal 5, Sobiech 3, Dyrda 0, Orłowski 0.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93 (15:24, 15:23, 27:20, 25:15, d. 13:11)

Miasto Szkła: Harris 20, Dubults 17, Jankowski 14, Traczyk 13, Zagórski 9, Łałak 8, Oczkowicz 6, Dawdo 5, Śpica 3, Heliński 0.

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Niedźwiedzki 23, Stopierzyński 15, Walski 13, Chidom 11, Sitnik 11, Kordalski 7, Majewski 4, Ratajczak 4, Durski 3, Sobkowiak 2, Kruszczyński 0.

Start II Lublin - WKS Śląsk II Wrocław 68:108 (23:23, 14:27, 15:30, 16:28)

Start: Walda 20, Grzesiak 13, Kępka 13, Ziółko 12, Nojszewski 4, Ziółkowski 4, Kirwiel 2, Cherepanov 0, Majchrowicz 0, Świtacz 0, Wachowicz 0.

Śląsk: Siembiga 23, Korman 20, Leńczuk 16, Bender 15, Bożenko 14, Hlebowicki 7, Bereszyński 5, Jamiołkowski 4, Piśla 2, Strzępek 2, Góreńczyk 0.