Faworyt za burtą - relacja z meczu Domeny.pl Siemaszka - AZS AWF Katowice

AZS AWF Katowice zaskakująco szybko zakończył swoją przygodę w Pucharze Polski koszykarek. Podopieczne Adama Kubaszczyka niespodziewanie przegrały z beniaminkiem 1. ligi, Domeny.pl Siemaszka, 64:75.

Jacek Konsek

Pierwsza kwarta nie odpowiedziała na pytanie, która z pierwszoligowych drużyn będzie bliżej awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. Oba zespoły odskakiwały na kilka punktów, lecz były to jedynie chwilowe podrygi, po których rywal doprowadzał do remisu. Po dziesięciu minutach Domeny.pl Siemaszka przegrywała z wyżej notowanym przeciwnikiem 17:18.

W następnej odsłonie ujawniły się pierwsze problemy koszykarek ze Śląską. Mizerna skuteczność w rzutach z dystansu oraz masa niewykorzystanych prób spod samego kosza były zmorą AZS AWF. Na dodatek żadnych efektów nie przynosił pressing przyjezdnych na całym boisku.

Nieznaczne prowadzenie gospodyń nie utrzymywało się zbyt długo, bowiem podopieczne Adama Kubaszczyka przystąpiły do ofensywy w trzeciej kwarcie. Efekt zaczęła przynosić obrona strefowa, a skuteczne były zarówno podkoszowa Bachryj, jak i obwodowa Zielonka.

Katowiczanki odrobiły deficyt, lecz nie potrafiły postawić kropki nad i. Niedyspozycja rzutowa Siemaszki z trzeciej ćwiartki, przerodziła się w serię celnych rzutów trzypunktowych w ostatnich minutach rywalizacji. Najskuteczniejsza wśród zwyciężczyń była Agnieszka Wilk, autorka 18 punktów.

Tym samym niespodzianka stała się faktem. Zwycięstwo beniaminka 1. ligi jest największym zaskoczeniem środowych pojedynków Pucharu Polski koszykarek. Do tej pory drużyna ta nie zaznała smaku zwycięstwa w rozgrywkach ligowych. Co ciekawe, Siemaszka przegrała na inaugurację 62:92, właśnie z AZS AWF Katowice.

- Przykro mi z powodu naszej kolejnej porażki, tym razem w Pucharze Polski. Chciałyśmy przełamać słabą skuteczność zespołu, która ciągnie się już od dwóch ligowych meczów. Niestety nie udało się. Porażka boli tym bardziej, że w lidze potrafiłyśmy wygrać z tą drużyną różnicą 30 punktów. Teraz musimy mocno trenować przed kolejnym spotkaniem ligowym - powiedziała Justyna Zielonka, najskuteczniejsza wśród katowiczanek z 14 punktami.

Domeny.pl Siemaszka - AZS AWF Katowice 75:64 (17:18, 19:13, 11:17, 28:16)

Siemaszka: Wilk 18, Szołtysek 12, Wnęk 10, Czopor 9, Ząbczyk 9, Janczyk 8, Woldan-Ziętko 3, Jedlińska 2, Błażejczuk 2, Ziętara 1, Panek 0.

AZS: Zielonka 14, Bachryj 13, Kosczielny 7, Dąbkowska 5, Stawowska 5, Szabatowska 4, Marchewka 3, Perek 2.