Gwiazdor NBA rzucił 23 punkty w 4. kwarcie. Ale i to nie wystarczyło do zwycięstwa

Nawet świetny mecz LaMelo Balla nie wystarczył w niedzielę Charlotte Hornets do pokonania Dallas Mavericks, z Luką Donciciem na czele. Teksańczycy zwyciężyli 124:118.

Patryk Pankowiak
LaMelo Ball Getty Images / Michael Hickey / Na zdjęciu: LaMelo Ball.
Gwiazdor Hornets 23 ze swoich 30 punktów rzucił w samej czwartej kwarcie. Ale nawet jego genialny występ nie dał Szerszeniom zwycięstwa.

Luka Doncić miał 23 oczka, 12 zbiórek i dziewięć asyst, Kyrie Irving dodał 18 punktów i 10 kluczowych podań, a Dallas Mavericks finalnie pokonali rywali z Północnej Karoliny 124:118, notując już piąte zwycięstwo w swoim szóstym meczu.

- Robię wszystko, co jestem w stanie, żeby pomóc swojej drużynie odnieść zwycięstwo - mówił w rozmowie z mediami Ball, autor triple-double (30 punktów, 13 asyst, 10 zbiórek). - Końcówka nie poszła po naszej myśli - dodawał.

0-6 i na tym koniec. Memphis Grizzlies w niedzielę się przełamali, biorąc rewanż na Portland Trail Blazers za porażkę sprzed dwóch dni (113:115). Dotychczas byli ostatnim zespołem, który w rozpoczętym niedawno sezonie NBA nie odniósł zwycięstwa. Grizzlies tym razem pokonali Portland 112:100, a 30 punktów rzucił Desmond Bane.

- Wyciągamy wnioski z porażek. Uczymy się i staramy się wykorzystywać nadarzające się okazje - komentował Bane.

Phoenix Suns bez Bradleya Beala i Devina Bookera, ale z Kevinem Durantem. Tym razem to wystarczyło. Skrzydłowy rzucił aż 41 punktów, trafiając 14 na 27 oddanych rzutów z pola i wszystkie 12 wolnych, a jego drużyna pokonała Detroit Pistons 120:106.

Wyniki:

Detroit Pistons - Phoenix Suns 106:120 (27:28, 22:30, 31:34, 26:28)
(Cunningham 26, Sasser 22, Thompson 14 - Durant 41, Gordon 21, Allen 14)

Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 115:104 (29:30, 28:15, 29:32, 29:27)
(Mitchell 31, Garland 24, Strus 15 - Curry 28, Green 18, Thompson 15, Kuminga 15)

Dallas Mavericks - Charlotte Hornets 124:118 (26:31, 24:31, 33:22, 41:34)
(Doncić 23, Williams 18, Irving 18, Hardaway Jr. 16 - Ball 30, Hayward 20, Washington 20)

Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 100:112 (32:30, 23:33, 31:19, 14:30)
(Grant 27, Brogdon 18, Sharpe 18 - Bane 30, Jackson Jr. 27, Kennard 15)

Nowy WKS Śląsk się przełamał. Zadecydował zryw 11-0