Co za powrót w NBA. Raptors odrobili 23 punkty straty

Toronto Raptors są zespołem, który nigdy się nie poddaje. Potwierdzili to w poniedziałek, odrabiając 23 punkty straty do Washington Wizards i zwyciężając 111:107.

Patryk Pankowiak
Jalen McDaniels (z piłką) Getty Images / Cole Burston / Na zdjęciu: Jalen McDaniels (z piłką)
Drużyna ze stolicy Stanów Zjednoczonych prowadziła 71:48 na początku trzeciej kwarty oraz 107:95 na niespełna sześć minut przed końcem spotkania. Ale okazało się, że Washington Wizards do końca wieczoru... nie zdobyli już nawet punktu.

Toronto Raptors od tamtego momentu rzucili natomiast 16 oczek z rzędu, zamknęli mecz w niesamowity sposób i wygrali go 111:107, notując piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Genialny był Pascal Siakam. Kameruńczyk trafił za dwa na 8,1 sekundy przed końcem, dając Dinozaurom prowadzenie 109:107. Wynik spotkania dwa wolnymi chwilę później ustalił Dennis Schroder.

Siakam rzucił w sumie rekordowe dla siebie w tym sezonie 39 punktów, do których dodał 11 zbiórek, siedem asyst i trzy przechwyty. Wykorzystał 15 na 24 oddane rzuty z pola oraz 9 na 14 wolnych. - Poprowadził nas. Ten występ dokładnie ukazuje, jaki wpływ ma tę drużynę i jak mu na niej zależy - komplementował go drużynowy kolega, Chris Boucher.

- Za każdym razem, kiedy odrabiasz 20 puntów straty, czujesz się niesamowicie. Oczywiście jesteśmy szczęśliwi, ale z drugiej strony nie chcemy meczów takie, jak te. Nie powinniśmy dopuszczać do takiej straty - dodawał Boucher. Wizards przed ósmą porażką w sezonie nie uchronił Kyle Kuzma i jego 34 punkty.

Damian Lillard wrócił do składu Milwaukee Bucks po dwóch meczach przerwy spowodowanych problemami z łydką, ale to nie był jego dzień - trafił tylko 3 na 17 oddanych rzutów z pola, w tym 1 na 9 za trzy. Bucks mieli jednak na kim polegać.

Tym kimś był świetny Giannis Antetokounmpo, który zaaplikował Chicago Bulls 35 punktów. Grek zebrał też 11 piłek i poprowadził drużynę z Wisconsin do zwycięstwa 118:109. Bulls doznali już siódmej porażki w tym sezonie, są na dole Konferencji Wschodniej.