Odrobili 31 punktów w meczu NBA! Ale i tak doznali porażki

Dallas Mavericks dokonali w niedzielę wręcz niemożliwego. Odrobili ogromną stratę do rywali. Ale finisz należał do Los Angeles Clippers, którzy zwyciężyli 116:111.

Patryk Pankowiak
Luka Doncić Getty Images / Tim Warner / Na zdjęciu: Luka Doncić
W lidze NBA nie ma bezpiecznej przewagi. Przekonali się o tym LA Clippers, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili z Mavericks 39:16, a następnie również 55:24. W pewnym momencie mieli o aż 31 punktów więcej! Ale o końcowy sukces musieli drżeć do ostatnich sekund spotkania.

Teksańczycy w niesamowity sposób odrobili pełen dystans i na niewiele ponad dwie minuty przed końcem doprowadzili nawet do stanu 105:104.

Goście mieli jednak na to odpowiedź. Paul George trafił za trzy, a następnie dwa oczka zdobył też James Harden, który był przy tym ponadto faulowany. Clippers, osłabieni brakiem Kawhiego Leonarda, wygrali ostatecznie 116:111 i wyrównali stan serii. Jest 2-2.

Zarówno George, jak i Harden, rzucili w niedzielę po 33 punkty. Ten pierwszy trafił 7 na 10 rzutów za trzy, a Harden 4 na 5. Cały zespół Clippers uzyskał w tym elemencie aż 62-proc. skuteczności (18/29).

Mavericks na nic zdały się popisy Kyriego Irvinga, który zdobył 40 oczek. Słabiej wypadł Luka Doncić. Słoweniec skompletował co prawda triple-double (29 punktów, 10 zbiórek, 10 asyst), ale umieścił w koszu tylko 1 na 9 prób zza łuku, miał też problemy w obronie.

- Czuję, że go zawodzę - mówił o Irvingu w rozmowie z mediami Doncić. - Boli mnie, to oczywiste. Ale to nie jest żadna wymówka - dodawał natomiast na temat doskwierającego mu kolana.

Jalen Brunson znów poprowadził New York Knicks! Tym razem 27-latek ustanowił rekord klubu w fazie play-off, zdobywając aż 47 punktów. Goście pokonali ekipę Philadelphia 76ers 97:92 i w serii do czterech zwycięstw, prowadzą już 3-1. Są o krok od awansu.