Stracił zęba. Ale jest mistrzem NBA. "Oddałbym wszystkie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / ESPN / Na zdjęciu: Derrick White
YouTube / ESPN / Na zdjęciu: Derrick White
zdjęcie autora artykułu

Pechowego urazu podczas piątego meczu Finałów NBA doznał obwodowy Boston Celtics, Derrick White. Przyznaje jednak, że w tych okolicznościach w ogóle się tym nie martwi. Chodzi o złamany ząb.

W tym artykule dowiesz się o:

Właśnie zdobył mistrzostwo NBA. Ale niebawem czeka go wizyta u dentysty. Derrick White, bo o nim mowa, podczas walki o piłkę pechowo uderzył twarzą o parkiet.

Okazało się, że złamał ząb. Ucierpiała "jedynka" koszykarza Boston Celtics. Jak sam jednak przyznał, taka strata, w obliczu historycznego sukcesu, to nic wielkiego.

- Oddałbym wszystkie swoje zęby za mistrzostwo - śmiał się White w rozmowie z reporterką ESPN. - Mamy to, na co bardzo ciężko pracowaliśmy. A zęby da się naprawić - dodawał z uśmiechem.

White był jednym z kluczowych zawodników Celtics w tym sezonie i fazie play-off. W 73 meczach kampanii zasadniczej za każdym razem pojawił się w pierwszej piątce ekipy z Bostonu, zdobywając średnio 15,2 punktu oraz 5,2 zbiórki. Trafiał przy tym blisko 40-proc. rzutów za trzy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Aryna Sabalenka wróciła do treningów. Czas na trawę

Bostończycy w poniedziałek dokończyli dzieła, triumfując ostatecznie 106:88. Wygrali całą serię 4-1 i sięgnęli po 18. w historii klubu mistrzostwo NBA. Co ciekawe, świętowali zdobycie tytułu dokładnie po 16 latach - 17 czerwca 2008 roku ligę wygrali bowiem Celtics powadzeni przez Paula Pierce'a i Kevina Garnetta.

Play-offy w lidze NBA dobiegły końca. Celtics zakończyli je z niesamowitym bilansem 16-3. Sezon zasadniczy 2024/2025 rozpocznie się 22 października.

Czytaj także: "Może znowu chcą zmienić?". Rajković zażartował ws. swojej przyszłości Szykują się wielkie transfery w NBA. Kto może zmienić klub

Źródło artykułu: WP SportoweFakty