Wygraliśmy obroną: komentarze po meczu PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg

PGE Turów Zgorzelec w ramach 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki pokonał na własnym parkiecie Kotwicę Kołobrzeg 94:70. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami po tym spotkaniu.

Grzegorz Bereziuk

Paweł Blechacz (trener Kotwicy): Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na gorący teren i będzie nam ciężko wygrać to spotkanie. Początek meczu zupełnie nam nie wyszedł. Później dzięki bardzo dobrej drugiej kwarcie wróciliśmy do gry. Po przerwie PGE Turów postawił nam zdecydowanie trudniejsze warunki gry. Nasi wysocy zawodnicy byli mocno naciskani i nie mogliśmy zdobywać już tylu punktów spod kosza. Myślę, że obrona gospodarzy przyczyniła się do ich zwycięstwa.

Bartosz Diduszko (gracz Kotwicy): Byliśmy w grze w drugiej kwarcie i na połowie trzeciej. Później stanęliśmy i PGE Turów zabił nas kontratakiem.

Andrej Urlep (trener PGE Turowa): Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze na początku meczu. Niestety zawodnicy, którzy weszli z ławki nie wytrzymali tempa, które narzuciła pierwsza piątka. W drugiej kwarcie zagraliśmy bardzo źle w obronie. Pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele zbiórek i łatwych rzutów. Dużo lepiej było w drugiej połowie. Nie mogłem być jedynie zadowolony ze zbiórki w ataku. Drużyna przez cały mecz pracowała bardzo ciężko na to zwycięstwo.

Michał Chyliński (gracz PGE Turowa): Można powiedzieć, że ten mecz wygraliśmy obroną. Przegraliśmy jedynie drugą kwartą. Pozostałe wygraliśmy już dosyć wysoko. Zdobywaliśmy wówczas wiele łatwych punktów z kontry. Musimy poprawić naszą deskę. Nie możemy pozwalać na to, że rywal zbiera nam 19 piłek.