Finał Mistrzostw Polski U-20 - dzień II

We włocławskiej Hali Mistrzów trwa Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. W drugim dniu turnieju wygrywały: Spójnia, Wilki Morskie, które są już w czwórce i Polonia.

Jacek Seklecki

Grupa A

Znicz Jarosław pogrzebał swoje szanse na awans od najlepszej czwórki. Jarosławianie popełnili ten sam błąd co dzień wcześniej w meczu z TKM Włocławek. Zaczęli dobrze, wygrali pierwszą kwartę 16:11, ale z minuty na minutę grali coraz słabiej. Spójnia wygrała drugą część meczu 20:11 i spokojna gra w dalszej części spotkania pozwoliła im odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju i szansę na awans, który najpewniej rozstrzygnie się w piątkowym meczu z TKM.

MKS Znicz Jarosław - Spójnia Stargard Szczeciński 54:61 (16:11, 11:20, 12:15, 15:15)

Znicz: Wyka 13, Moralewicz 13, Urban 8, Dusiło 8, Cukierda 4, Kus 4, Gazarkiewicz 3, Kamińki 1, Balicki 0.

Spójnia: Ulchurski 19, Bodych 19, Kasprzak 11, Dylik 8, Wróblewski 3, Błaszczyk 1, Ważny 0, Fittller 0, Sobolewski 0, Kazimierczak 0.

TKM Włocławek postawił twarde warunki Polonii 2011 Warszawa w ostatnim meczu drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Na początku drugiej kwarty TKM zdobył osiem punktów z rzędu, a mistrzowie z ostatnich dwóch lat przez ponad pięć minut nie potrafili trafić do kosza. To dało gospodarzom prowadzenie 23:22. Po przerwie włocławianie prowadzili już 47:40, jednak nie do powstrzymania był Jarosław Mokros. Zdobył on w całym meczu 24 punkty. W końcówce więcej szczęścia mieli warszawianie, którzy ostatecznie zwyciężyli 61:57.

TKM Włocławek - Polonia 2011 Warszawa 57:61 (15:22, 14:9, 15:9, 13:21)

TKM: Adamczewski 14, Michalak 13, Sadowski 7, Glabas 7, Szczechowicz 5, Pietrzak 5, Gołębiewski 4, Czerwiński 2, Maciejewski 0.

Polonia 2011: Mokros 24, Sulima 12, Pamuła 10, Ponitka 8, Pieklak 4, Szymański 2, Łańcucki 1, Kowalczyk 0, Michalak 0.

M Drużyna Pkt Zw-Por +/-
1. Polonia 2011 Warszawa 4 2 - 0 140 - 99
2. TKM Włocławek 3 1 - 1 136 - 127
3. Spójnia Stargard Szczeciński 3 1 - 1 103 - 128
4. Znicz Jarosław 2 0 - 2 120 - 140

Grupa B
To był bardzo wyrównany mecz dwóch zespołów, które wygrały swoje spotkania w pierwszym dniu. Przez długi czas żadna ze stron nie potrafiła zbudować jakiejkolwiek przewagi. W trzeciej kwarcie uwidoczniła się nieznaczna przewaga Czarnych, która szybko została zastopowana przez drużynę Wilków Morskich. Ci od końca czwartej kwarty nieznacznie przeważali, wygrywając ostatecznie 76:70. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Tomasz Gielo, autor 22 oczek. STK Czarni PGK Słupsk - STK Wilki Morskie Szczecin 70:76 (21:17, 21:23, 17:21, 11:15) Czarni: Rzeczkowski 19, Ściagała 19, Przyborowski 11, Sobczyński 9, Magnuszewski 8, Osiński 2, Długosz 2, Raczkowski 0. Wilki: Gielo 22, Nowacki 21, Bojko 17, Knowa 7, Janecki 4, Kwaśniewski 3, Kujawski 2, Steciuk 0. Nie jest to dobry turniej dla Śląska. Po porażce w pierwszym dniu tym razem zdecydowanie lepszym zespołem od drużyny z Dolnego Śląska była Polonia Warszawa. Świetny mecz dwójki zawodników pierwszego zespołu ze stolicy, Michała Kuśmierza i Alana Czujkowskiego, którzy łącznie zdobyli 47 punktów dał ich drużynie blisko 30-punktowe zwycięstwo. Kluczowa była druga kwarta, którą Polonia wygrała 26:8. Tego Śląsk nie dał rady już odrobić i przegrał 64:91, co ostatecznie zaprzepaściło jego szanse na awans do najlepszej czwórki. WKS Śląsk Wrocław - MKS Polonia Warszawa 64:91 (21:23, 8:26, 17:21, 18:21) Śląsk: Parzeński 19, Zyskowski 12, Kulon 8, Kowalski 6, Strzelecki 5, Misiołek 5, Zygadło 3, Waszak 2, Sęk 2, Zieliński 2, Kopiowski 0, Michalak 0. Polonia: Kuśmierz 25, Czujkowski 22, Śpica 16, Luto 13, Nogajski 8, Bojko 3, Jędruszak 2, Jaworski 2, Kwiatkowski 0, Pągowski 0, Dulnik 0, Niedbalski 0.

1. STK Wilki Morskie Szczecin 4 2 - 0 159 - 133
2. STK Czarni PGK Słupsk 3 1 - 1 140 - 125
3. MKS Polonia Warszawa 3 1 - 1 154 - 147
4. WKS Śląsk Wrocław 2 0 - 2 113 - 161

Najlepsi strzelcy po dniu II: 1. Alan Czujkowski (MKS Polonia Warszawa) - 22 średnio, (2 mecze) 2. Karol Nowacki (STK Wilki Morskie Szczecin) - 19.5 (2) 3. Radosław Bojko (STK Wilki Morskie Szczecin) - 19 (2) 4. Tomasz Gielo (STK Wilki Morskie Szczecin) - 19 (2) 5. Michał Kuśmierz (MKS Polonia Warszawa) - 18.5 (2) 6. Sebastian Ścigała (STK Czarni PGK Słupsk) - 18 (2) 7. Jakub Parzeński (WKS Śląsk Wrocław) - 16 (2) 8. Dariusz Wyka (Znicz Jarosław) - 15,5 (2) 9. Maciej Michalak (TKM Włocławek) - 15 (2) 10. Patryk Przyborowski (STK Czarni PGK Słupsk) - 14,5 (2) Plan dnia III (18.03.2010): 10:00 MKS Polonia Warszawa - STK Czarni PGK Słupsk 12:30 STK Wilki Morskie Szczecin - WKS Śląsk Wrocław 15:00 Polonia 2011 Warszawa - MKS Znicz Jarosław 20:00 TKM Włocławek - Spójnia Stargard Szczeciński