NBA: Chwila radości w Big Apple

Nowojorczycy po raz kolejny notują stracony sezon i jedyne co im pozostaje, to cieszyć się z pojedynczych zwycięstw. Choćby takich jak te nad Denver Nuggets. Świetnie spisywał się Danilo Gallinari, który podjął rękawicę w rywalizacji z Carmelo Anthonym.

Jacek Konsek

- On chciał rywalizować. Ja też. On rozegrał świetny mecz. My także. Ostatecznie jednak, to my wygraliśmy - cieszył się po meczu włoski skrzydłowy NY Knicks, który prawdziwy popis dał w trzeciej kwarcie. Zdobył wówczas 17 ze swoich 28 punktów, a gospodarze wygrali tą część 34:21. Ostatecznie pozwoliło to zwyciężyć i zepchnąć Denver w ramiona Dallas Mavericks. Obie ekipy mają obecnie identyczny bilans i będą się biły o 2. miejsce na Zachodzie zapewne do ostatniego tygodnia.

Carmelo Anthony, który w ostatnim meczu przeciwko Knicks zdobył 50 punktów, tym razem zaaplikował rywalom 36. W trzeciej kwarcie miał 12 oczek, ale to nie wystarczyło. Lider gości mylił się w końcówce czwartej odsłony, podobnie jak J.R. Smith. Gwoździem do trumny okazała się skuteczna akcja Tony’ego Douglasa. - Prawdopodobnie jest to nasza najbardziej rozczarowująca porażka w sezonie, ponieważ dużo ona znaczy - podkreślał Chauncey Billups, rozgrywający gości.

Radość zapanowała także w Charlotte. Rysie pokonały na wyjeździe Washington Wizards i osiągnęły 36 wygraną, co jest ich najlepszym wynikiem w krótkiej jeszcze historii. Co więcej, Bobcats zrobili kolejny poważny krok w kierunku historycznego, bo pierwszego awansu do play off. Bilans 36-34 pozwala im obecnie plasować się na 7. lokacie.

Triumf nad Czarodziejami nie przyszedł jednak łatwo. - Drużyny, które tak naprawdę nie walczyć o nic, sprawiają nam więcej problemów niż te, które rywalizują o coś - zauważył Gerald Wallace, zdobywca 17 punktów i 19 zbiórek. Lider Cats dodatkowo przyczynił się do "wyfaulowania" dwóch graczy Wizz w dogrywce.

Gospodarze, którzy przegrali po raz 12 z rzędu zmierzają w kierunku najgorszej serii w historii klubu. Chwilę radości dał im jeszcze Al Thornton, który celną trójką doprowadził do dogrywki. Później dominowali już tylko przyjezdni. - Wyścig jest naprawdę wyrównany. Nie chcemy z niego odpaść - mówił w kontekście walki o play off Stephen Jackson.

Washington Wizards - Charlotte Bobcats 86: 95 po dogrywce (23:27, 21:11, 21:26, 17:18, d. 4:13)
(M. Miller 15, J. McGee 14 (10 zb), A. Thornton 10 - G. Wallace 17 (19 zb), B. Diaw 17, S. Jackson 16)

New York Knicks - Denver Nuggets 109:104 (26:27, 23:26, 34:21, 26:30)
(D. Gallinari 28, A. Harrington 23, T. Douglas 16 - C. Anthony 36, C. Billups 25, J.R. Smith 11)

Detroit Pistons - Indiana Pacers 83:98 (18:29, 31:23, 17:25, 17:21)
(T. Prince 14, B. Gordon 12, W. Bynum 11 - D. Granger 32, B. Rush 20, M. Dunleavy 13)

Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 106:96 (32:24, 30:24, 14:29, 30:19)
(J. Kidd 26 (12 as), D. Nowitzki 18, J. Terry 14 - D. Gooden 26 (20 zb), E. Gordon 16, R. Butler 16)