ME U-16 koszykarek: Biało-czerwone lepsze od Litwinek

Podopieczne Andrzeja Curyla pozostają w grze o utrzymanie się w Dywizji A Mistrzostw Europy koszykarek do lat 16. W swoim drugim meczu o utrzymanie Polki zdołały pokonać Litwinki. Nasze młode koszykarki grały falami, ale na szczęście udało im się dowieźć wygraną do końcowej syreny.

Krzysztof Kaczmarczyk

Polki rozpoczęły niemrawo, gdyż po 4 minutach przegrywały 0:3. Z pierwszym zdobytym punktem podopieczne Andrzeja Curyla poszły za ciosem. Pierwszą kwartę wygrały 14:4. Na przełomie pierwszej i drugiej ćwiartki biało-czerwone zanotowały run 22:0, który sprawił, że Polki objęły prowadzenie 27:4!

W tym momencie w grę polskich koszykarek wkradło się niepotrzebne rozprężenie, co wykorzystały Litwinki. Rywalki przejęły kontrolę na parkiecie i w trzeciej kwarcie przegrywały już jedynie 40:35. To chyba jednak wpłynęło mobilizująco na nasze koszykarki, które jeszcze przed końcem tej części meczu odskoczyły na 12 oczek.

W czwartej nie grały rewelacyjnie i uzbierały na swoim koncie jedynie 6 punktów. To jednak wystarczyło, żeby wygrać cały mecz 55:48.