Megasensacja w Łodzi - podsumowanie 3. kolejki FGE

Beniaminek pokonał mistrza Polski. To niewątpliwie najważniejsze i największe wydarzenie 3. kolejki spotkań w Ford Germaz Ekstraklasie. Podopieczne Miodraga Gajicia sprawiły ogromną niespodziankę sobie i swoim fanom. W zapowiadanym hicie kolejki zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski nie pozostawiły złudzeń ekipie CCC Polkowice, wygrywając bardzo pewnie, głównie dzięki znakomitej postawie Samanty Jane Richards. W Brzegu natomiast zanotowaliśmy pierwszą dogrywkę w sezonie 2010/2011.

Krzysztof Kaczmarczyk

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 79:54 (20:21, 19:14, 23:13, 17:6)

To miał być hit, którego w Gorzowie Wielkopolskim się obawiano. Powód był prosty: brak w składzie Jeleny Leuczanki oraz zmęczenie przygodą reprezentacyjną Samanthy Jane Richards. Zaczęło się znakomicie dla polkowiczanek, które zdominowały pierwsze minuty meczu. Potem jednak na parkiecie pojawiła się Australijka, a sytuacja zmieniła się w mgnieniu oka. Gdy na przełomie trzeciej i czwartej kwarty akademiczki zdobyły kilkanaście punktów z rzędu jasne stało się, że wicemistrzynie Polski zaczną sezon od zwycięstwa. Richards była klasą samą dla siebie, ale miała też pomoc wśród koleżanek. W CCC punktowała jedynie Amisha Carter, która zdobyła połowę punktów swojego zespołu.

MVP spotkania: Samantha Jane Richards; 20 punktów (8/13 z gry), 8 asyst, 4 przechwyty, 3 zbiórki

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...ssse-azs-/ >-> Pomarańczowe bez szans w Gorzowie <-

ŁKS Siemens AGD Łódź - Super Pol Tęcza Leszno 63:87 (20:13, 17:30, 12:28, 14:16)

Łodzianki przegrały swoje dwa pierwsze mecze w nowym sezonie, dlatego do meczu z Super Pol Tęczą podeszły z jasnym celem odniesienia pierwszej wygranej w sezonie. Koszykarki ŁKS Siemens AGD rozpoczęły znakomicie i szybko objęły kilkunastopunktowe prowadzenie. Z każdą kolejną minutą inicjatywa zaczęła jednak przechodzić na stronę przyjezdnych. Znakomicie grały Amerykanki Mercedes Fox-Griffin oraz debiutująca Joy Cheek. Swoje dołożyła również odważnie dyrygująca grą Tęczy Agnieszka Kułaga i pierwsza wygrana w sezonie powędrowała w ręce teamu z Wielkopolski.

MVP spotkania: Mercedes Fox-Griffin; 21 punktów (9/11 z gry), 6 zbiórek, 5 asysty, 3 przechwyty

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...ens-agd-l/ >-> Sił starczyło na 1,5 kwarty <-

Odra Brzeg - UTEX ROW Rybnik 73:70 (12:12, 20:22, 18:11, 13:18, 10:7 d.)

Dopiero do trzeciej kolejki musieli czekać kibice w Brzegu i Rybniku na debiut swoich koszykarek w nowym sezonie. Wytrwałość została jednak nagrodzona, a koszykarki obu zespołów stworzyły niesamowicie dramatyczne widowisko, którego rozstrzygnięcie nastało dopiero po dogrywce. W niej lepsze o trzy punkty okazały się gospodynie, a wygraną mogą zawdzięczać Justynie Daniel, która trafiła decydujący rzut zza łuku w ostatnich sekundach dogrywki dające zwycięstwo. Jarosław Zyskowski był również pełen podziwu dla Whitney Tossie, która zagrała mocno przeziębiona, a była jedną z najlepszych zawodniczek na parkiecie.

MVP spotkania: Whitney Tossie; 17 punktów (7/11 z gry), 6 przechwytów, zbiórka

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...utex-row-/ >-> Wielkie emocje w Brzegu <-

INEA AZS Poznań - PTS Lider Pruszków 74:69 (16:11, 24:18, 16:20, 18:20)

Koszykarki obu zespołów miały przed meczem podobny cel - zmazać plamę za gigantyczne porażki podczas ostatniego weekendu. Założenie udało się zrealizować gospodyniom, które sukces zawdzięczają znakomitą pierwszą połową spotkania. Bardzo dobrze grała Elżbieta Mowlik, swoje dorzuciła Candice Champion i Joanna Kędzia, a to pozwoliło na odniesienie wygranej w starciu z PTS Liderem Pruszków. W ekipie dowodzonej przez Arkadiusza Konieckiego dobrze punktowała jedynie Alicja Bednarek. Żadnej innej koszykarce nie udało się osiągnąć dwucyfrowego wyniku i to przesądziło o drugiej z rzędu porażce pruszkowskiego zespołu.

MVP spotkania: Joanna Kędzia; 14 punktów (7/7 z gry), 7 zbiórek, asysta, blok

Widzew Łódź - Lotos Gdynia 73:65 (15:20, 20:18, 14:11, 24:16)

Tego chyba nikt się nie spodziewał, że beniaminek rozgrywek będzie w stanie przeciwstawić się gigantowi z Gdyni. Zawodniczki Widzewa rozegrały kapitalne spotkanie i wykorzystały bezwzględnie niedyspozycję Lotosu. Gdynianki po wysokiej wygranej w Pruszkowie przyjechały po kolejną wygraną, a napotkały się na znakomitą defensywę Widzewa, która przyniosła im sukces w postaci wygranej nad aktualnymi mistrzyniami Polski. To wielki sukces łódzkich koszykarek, który odniosły dzięki ogromnemu zaangażowaniu i woli walki. Z taką grą Widzew z pewnością nie musi grać tylko o utrzymanie ligowego bytu, ale może i nawet coś więcej...

MVP spotkania: Olga Żytomirska, 18 punktów (7/11 z gry), 10 zbiórek, 4 asysty, przechwyt

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...-lotos-gd/ >-> Beniaminek zbił mistrza <-

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 67:56 (13:15, 26:13, 10:11, 18:17)

Koszykarki Artego Bydgoszcz były rządne pierwszej wygranej w derbowym meczu przeciwko Enerdze Toruń. Kolejny raz jednak na zapowiedziach się zakończyło, bo z parkietu ponownie w roli triumfatorek schodziły popularne Katarzynki. Podopieczne Adama Ziemińskiego były w stanie rywalizować na równym poziomie jedynie przez półtora kwarty. Od tego momentu wszystko toczyło się już pod dyktando gospodyń, wśród których z bardzo dobrej strony pokazała się debiutująca w toruńskim zespole Kanadyjka Lizanne Murphy, której tylko zbiórki zabrakło do double-double.

MVP spotkania: Lizanne Murphy; 11 punktów (4/9 z gry), 9 zbiórek, 2 asysty, przechwyt, strata

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...-torun-ar/ >-> Kolejne derby dla Katarzynek <-

Pauza: Wisła Can Pack Kraków

MVP 3. kolejki FGE wg SportoweFakty.pl: Samantha Jane Richards (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski)

Jeszcze podczas mistrzostw świata trener Dariusz Maciejewski mówił, że Richards jest zmęczona i chyba nie będzie gotowa na grę przeciwko CCC. Australijska rozgrywająca nie tylko była gotowa, ale nie było widać po niej zmęczenia trudami reprezentacyjnymi i pociągnęła swój zespół do zwycięstwa. Gdy tylko pojawiała się na parkiecie wicemistrzynie Polski dostawały skrzydeł i powiększały swoją przewagę. Na parkiecie spędziła prawie 29 minut, podczas których wywalczyła 20 punktów, 8 asyst i 4 przechwyty, a jej zespół pokonał CCC Polkowice, czyli rywala z wysokimi aspiracjami, różnicą aż 25 punktów.

Najlepsza Polka 3. kolejki FGE wg SportoweFakty.pl: Agnieszka Kułaga (Super Pol Tęcza Leszno)

Agnieszka Kułaga w poprzednim sezonie nie miała zbyt dużo okazji do zaprezentowania się na parkiecie. W tym sezonie zdecydowała się na przenosiny do Leszna i chyba transfer ten mocno jej służy. W meczu w Łodzi z ŁKS Siemens AGD była jedną z kluczowych postaci swojego zespołu, który odniósł ważną wygraną. W 34 minuty odnotowała double-double, na co złożyło się 17 punktów i 11 asyst. Do tego dołożyła jeszcze 3 zbiórki i 2 przechwyty, będąc, obok dwóch Amerykanek Mercedes Fox-Griffin i Joy Cheek, główną autorką sukcesu w postaci pierwszej wygranej w sezonie.