Toruń, Gniewino i Krosno nadal niepokonane - podsumowanie kolejki II ligi koszykarzy

W najbliższy weekend koszykarze II ligi rozegrali następną kolejkę. Miano niepokonanych nadal dzierżą ekipy SIDEn MMKS VIII LO Toruń, Żurawa King Oscar Gniewino i Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno.

Stanisław Grabowski

W grupie A w Żyrardowie miejscowa Żyrardowianka uległa po zaciętym meczu liderowi z Torunia 70:77. Największy wkład w wygraną przyjezdnych miała dwójka doświadczonych graczy Przemysław Lewandowski (22 pkt) i Hubert Radke (25 pkt, 8 zb).

Młoda ekipa SMS PZKosz Władysławowo przegrała pierwszy mecz w sezonie. Ich pogromcą okazała się drużyna beniaminka z Piły, dla której była to pierwsze zwycięstwo.

W Gniewinie miejscowy Żuraw pokonał "akademików" z Olsztyna i dzięki tej wygranej gospodarze są drugą ekipą z samymi zwycięstwami.

Swój mecz wygrali także Akademicy z Kutna. W Gdańsku drużynę Andrzeja Kowalczyka do zwycięstwa poprowadzili Kacper Kromer i Paweł Pydych.

W drugiej grupie miano niepokonanych stracił zespół Opola po pogromie na własnym parkiecie z WKK Wrocław 59:85. Świetnie grali podkoszowi gości: Adam Wójcik i Piotr Niedźwiedzki.

W meczu na szczycie w Jeleniej Górze górą okazała się Open Florentyna Pleszew wygrywając trzy kwarty przesądzając o końcowym wyniku.

Faworyt, a zarazem lider grupy C Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno wygrały po raz piąty w tym sezonie gromiąc u siebie czarną latarnię z Jaworzna 93:57. Wynik jest myląc bowiem do przerwy gospodarze prowadzili tylko 39:33. Trener Ryszard Żmuda dał pograć jedenastu swoim podopiecznym, a każdy z nich grał minimum 10 minut.

Ekipa AZS AWF Katowice pokonała u siebie UMKS Kielce po bardzo zaciętym spotkaniu. Miejscowi wygraną zawdzięczają ostatniej kwarcie, w której okazali się lepsi o 7 oczek. Wśród zwycięzców brylował Kamil Nowak (22pkt, 13 zb).

Wyniki:

GRUPA A - 4. kolejka
Żyrardowianka Żyrardów - SIDEn MMKS VIII LO Toruń 70:77 (23:25, 17:14, 17:18, 13:20)
Etmal Korsarz Gdańsk - AZS WSGK Pol - Fol Kutno 72:81 (16:19, 29:16, 15:31, 12:15)
Żuraw King Oscar Gniewino - AZS UWM Olsztyn 85:78 (22:19, 13:17, 17:18, 33:24)
SMS PZKosz Władysławowo - Basket Piła 64:66 (17:16, 12:24, 18:16, 17:10)
Tur Bielsk Podlaski - Trefl II Sopot 96:52 (25:10, 18:14, 22:11, 31:17)
KK Świecie - PWiK Piaseczno 60:71 (22:20, 8:11, 18:17, 12:23)
WOSSM Warszawa - MON - POL Płock 60:74 (16:18, 20:17, 8:17, 16:22)

GRUPA B - 5. kolejka
Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Open Florentyna Pleszew 53:74 (11:19, 8:16, 14:27, 20:12)
GTK Fluor Britam Gliwice - Stal Ostrów Wlkp. 80:62 (17:21, 22:14, 12:18, 29:9)
AZS KU Politechniki Opolskiej - WKK Wrocław 59:85 (11:20, 14:37, 20:15, 14:13)
KK A-Bild Bytom - MKS Skierniewice 61:63 (20:21, 15:16, 16:15, 10:11)
Księżak Łowicz - UKS Alba Chorzów 78:94 (22:27, 23:25, 15:18, 18:24)
WKS Śląsk Wrocław - KS Pogoń Prudnik 75:71 (11:16, 25:13, 25:13, 14:29)
AZS Politechnika Poznań - Pogoń Ruda Śląska 79:67 (25:16, 12:13, 24:17, 18:21)
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - AZS Politechnika Częstochowa 81:70 (20:12, 23:19, 22:24, 16:15)

GRUPA C - 5. kolejka
Unia Tarnów - Novum Lublin 68:65 (24:12, 16:17, 12:22, 16:14)
HK Bank Spółdzielczy Żory - Polonia Przemyśl 81:80 (23:24, 19:14, 18:23, 21:19)
KS AZS AWF Katowice - UMKS Kielce 71:68 (18:19, 19:18, 16:20, 18:11)
KU AZS Politechnika Rzeszów - KS Cracovia 1906 98:63 (14:13, 33:14, 22:16, 29:20)
Wisła AWF Kraków - Staco MNLK Niepołomice 63:57 (10:12, 23:18, 16:13, 14:14)
Znicz Jarosław - KKS Mickiewicz Katowice 80:74 (21:18, 19:18, 20:13, 20:25)
Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - MCKiS Termo-Rex Jaworzno 93:57 (18:23, 21:10, 30:10, 24:14)
AZS Politechnika Radomska - MKS Limblach Limanowa 79:70 (12:12, 15:18, 29:20, 23:20)