I Liga Kobiet: BasketPro po raz pierwszy!

Aż 19 kolejek czekali kibice BasketPro Jelenia Góra na zwycięstwo swojego zespołu w bieżących rozgrywkach I Ligi Kobiet. W weekend odbyły się spotkania w obu grupach.

Dawid Bilski

W grupie C z przewodzących przed tą kolejką trzech drużyn wygrały dwa. Koszykarki Language Pabianice pewnie zwyciężyły w Łomiankach. Natomiast Akademiczki z Rzeszowa komplet punktów wywieziony z Olsztyna zawdzięczają postawie w ostatniej kwarcie - wygranej różnicą 15 "oczek". Przegrał natomiast zespół Uniwersytetu Warszawskiego, a zatrzymała go między innymi Anita Szemraj, która zanotowała tzw. double-double - 16 punktów i 12 zbiórek.

W grupie D  pierwsze zwycięstwo zanotowały koszykarki z Jeleniej Góry. Po dłuższej przerwie uśmiech zagościł także na twarzy zawodniczek Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W tej grupie na uwagę zasługuje także zdobycie przez Katarzynę Trzeciak 25 punktów dla AZS-u Lublin. Ta koszykarka spędziła na parkiecie pełne 40 minut.

GRUPA C KKS Apteki Arnika Olsztyn - AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów 65:75 (22:15, 20:18, 10:14, 13:28) SMS PZKosz Łomianki - Language School Pabianice 55:72 (10:25, 10:22, 16:8, 19:17) Domeny.pl Siemaszka - MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 61:67 (16:24, 9:17, 11:12, 25:14) MKS PWSZ Kon-Bet Konin - AZS Uniwersytet Warszawski 83:72 (28:25, 22:12, 14:19, 19:16)