Lubię taką koszykówkę - komentarze po meczu Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Politechnika Big-Plus Poznań

Spójnia Stargard Szczeciński rozbiła rywali z Poznania zwyciężając 97:79. Zadowolony ze zmiany oblicza swej drużyny był jej szkoleniowiec.

Patryk Neumann
Waldemar Mendel (trener AZS-u Politechniki Big-Plus Poznań): To kolejny mecz, w którym odblokowuje się na nas jakaś drużyna. Smutne, że to się akurat ciągle nam przydarza. To jest trudny okres beniaminka, który kolejny mecz przegrywa tracąc bardzo dużo punktów. Przede wszystkim mecz, w którym przeciwnik rzuca bardzo dużo i często za trzy.

Ireneusz Purwiniecki (trener Spójni Stargard Szczeciński): Na pewno fragmentami graliśmy znakomicie. Lubię taką koszykówkę, ale chyba aż nie do końca taką, żebyśmy aż tyle punktów zdobywali i tyle tracili. Przeszliśmy na drugą stronę mocy. Rzucaliśmy po 50 punktów, a w tej chwili rzuciliśmy 97. Jest progres, ale straciliśmy też dużo. Myślę, że był to też efekt gry szerokim składem. Oprócz Witkowskiego minutowo grała cała dziesiątka. Będę dążył do takich sytuacji, żeby Wróblewski i Kasprzak stali się pełnowartościowymi zmiennikami. Nawet, jeżeli wywalczą sobie więcej miejsca w drużynie to będą mieli więcej minut.