Stelmet o krok od wielkiego finału TBL!

Stelmet Zielona Góra po raz drugi wykorzystał atut własnego parkietu i pokonał we wtorek AZS Koszalin 89:83 w półfinale TBL. Zielonogórzanom brakuje jednej wygranej do awansu do wielkiego finału.

Jacek Konsek

Koszalinianie po raz drugi tylko przez kilka minut toczyli wyrównaną walkę ze Stelmetem, który po raz drugi wykorzystał atut własnego parkietu i choć końcowy wynik nie mówi zbyt dużo o dominacji podopiecznych Mihailo Uvalina, przewaga zielonogórzan nie podległa dyskusji.

W pierwszym meczu AZS dzielnie rywalizował ze Stelmetem przez 20 minut, we wtorek gracze Zorana Sretenovicia toczyli wyrównany bój przez kilkanaście minut. Przy stanie 25:20 dla gości do pracy wzięli się gospodarze, którzy zanotowali serię 13:2 i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca.

Gospodarze mieli tego dnia więcej atutów w ofensywie, grali skuteczniej i rozsądniej. Pierwsze skrzypce w ataku grał tego dnia Dejan Borovnjak, który zdobył 20 punktów i był najlepszym strzelcem Stelmetu. 16 oczek dołożył Quinton Hosley, po którego efektownym wsadzie miejscowi prowadzili nawet 64:45.

Całością jak zwykle idealnie kierował Łukasz Koszarek, który rozdał sześć asyst i miał 11 punktów. Cztery podania otwierające drogę do kosza zanotował także Walter Hodge.

Akademicy, podobnie jak w niedzielę, wzięli się do odrabiania strat w czwartej kwarcie. Stelmet rozluźnił szyki, dzięki czemu goście mogli nieco zmniejszyć deficyt. Trafiać zaczął w końcu Łukasz Wiśniewski (12 punktów w czwartej kwarcie) i AZS ostatecznie przegrał różnicą tylko sześciu oczek.

Przez trzy kwarty gracze Sretenovicia popełnili aż 21 strat (23 w sumie), który mocno utrudniły im wyrównaną rywalizację ze Stelmetem. Zawiedli również liderzy, przede wszystkim Wiśniewski, który przez 30 minut był cieniem zawodnika z niedzieli. Dobre wrażenie pozostawił po sobie natomiast Paweł Leończyk, autor 16 punktów (8/10 z gry).

Trzeci mecz rozegrany zostanie w najbliższy piątek w Koszalinie.

Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 89:83 (20:21, 21:14, 23:13, 25:35)

Stelmet: Dejan Borovnjak 20, Quinton Hosley 16, Oliver Stevic 11, Łukasz Koszarek 11, Kamil Chanas 9, Walter Hodge 9, Mantas Cesnauskis 9, Zbigniew Białek 3, Łukasz Seweryn 1, Marcin Sroka 0, Radosław Trubacz 0.

AZS: Łukasz Wiśniewski 17, Paweł Leończyk 16, Bartłomiej Wołoszyn 14, Sek Henry 10, Artur Mielczarek 8, Igor Milicic 7, Rafał Bigus 4, Darrell Harris 4, Rob Jones 3, Paweł Śpica 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Stelmetu

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.