Minimalne zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza nad drugoligowcem

Podopieczni Wojciecha Wieczorka odnieśli drugie zwycięstwo nad graczami z Tychów, ale rewanżowy mecz był o wiele bardziej zacięty i emocjonujący.

Olga Krzysztofik

Dokładnie tydzień temu, bo 7 września, obie ekipy rozegrały pierwszy sparing, który odbył się w Tychach. Wtedy dąbrowianie wykorzystali swoją szansę i wygrali 73:65. W rewanżowym meczu tyszanie równie wysoko postawili rywalom poprzeczkę. Spotkanie było bardzo zacięte, na przerwie prowadzili przyjezdni, ale tylko 31:30. W ostatniej kwarcie goście próbowali odzyskać przewagę, lecz nie udało im się to.

MKS Dąbrowa Górnicza - Tyski Sport 66:63 (16:16, 14:15, 18:13, 18:19)

Kolejny sparing MKS rozegra w poniedziałek 16 września, w Gliwicach zagra z miejscowym GTK. Natomiast drużyna z Tychów będzie rywalem beniaminka I ligi - MCKiS-u Jaworzno, którego podejmie 21 września.