Korie Lucious: Zbyt dużo błędów w drugiej połowie

Środowego spotkania z Treflem rozgrywający Rosy nie może zaliczyć do udanych. - Zabrakło szybkiego przejścia do kontrataków po zbiórkach w obronie - Amerykanin podał przyczynę porażki.

Piotr Dobrowolski
W środowy wieczór Korie Lucious zapisał na swoim koncie zaledwie 4 punkty, notując bardzo słabą skuteczność - 2/11 z gry. W ciągu ponad 25 minut spędzonych na parkiecie zaliczył tylko jedną asystę i wypadł blado na tle swojego kolegi z drużyny, Kamila Łączyńskiego, czy też rozgrywającego Trefla, Lance'a Jetera.

Pomimo prowadzenia dziesięcioma "oczkami" po pierwszej połowie, Rosa nie potrafiła utrzymać tej zaliczki i ostatecznie poniosła porażkę 66:73. - Trzecia i czwarta kwarta zadecydowały o tym, że straciliśmy przewagę i przegraliśmy ten mecz - przyznał Amerykanin, grający w barwach ekipy z Radomia.

Co było przyczyną niekorzystnego rezultatu w przedostatniej kolejce ligi szóstek? - Popełniliśmy w ciągu tych dwudziestu minut bardzo dużo błędów. Nie graliśmy swojej koszykówki, czyli po własnych zbiórkach nie przechodziliśmy do szybkiego ataku, brakowało tych kontr. Stoczyliśmy z Treflem wyrównany bój w pierwszej połowie, ale w drugiej już nam "odjechał" - odpowiedział Lucious.

Kolejny już raz Rosa musiała sobie radzić bez swojego podstawowego centra, Kirka Archibeque'a. Czy według 24-latka brak tego koszykarza również ma istotny wpływ na osiągane przez drużynę wyniki? - Każdy zawodnik w zespole jest ważny, nie możemy patrzeć pod kątem, że jeśli kogoś nie ma, to jest to przyczyna porażek. Nie jest powiedziane, że gdyby Kirk był na boisku, to byśmy wygrali. Musimy sobie jakoś radzić bez niego - zaznaczył.
W ostatnim czasie można mieć sporo uwag do postawy Luciousa W ostatnim czasie można mieć sporo uwag do postawy Luciousa
Trener Wojciech Kamiński stara się wypełniać lukę po środkowym, ale nie ma co ukrywać, że jego nieobecność jest bardzo odczuwalna. - Niemniej jednak, brakuje nam wysokiego, wielkiego człowieka pod koszem. Są Kim i Robert (Adams i Witka-przyp. P.D.), którzy starają się tę dziurę załatać, mamy dobrych strzelców na obwodzie. Trzeba jednak przyznać, że Kirk jest świetnym zawodnikiem i bardzo nam go brakuje - zakończył Lucious.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Rosa Radom - Trefl Sopot 66:73

Czy Korie Lucious powinien stracić miejsce w pierwszej "piątce" Rosy na rzecz Kamila Łączyńskiego?