Goście górą - podsumowanie II rundy Pucharu Polski PZKosz

W środę odbyły się cztery spotkania II rundy Pucharu Polski PZKosz. Wszystkie pojedynki na swoją korzyść rozstrzygnęli goście.

Stanisław Grabowski
Wisła Kraków u siebie przegrała z ACK UTH Rosa Radom 58:76, a losy spotkanie rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie (11:28). 18 punktów dla gości rzucił Filip Zegzuła. 16 dodał Robert Cetnar, a 14 Łukasz Sobuta. Ci dwaj zanotowali także odpowiednio 7 i 8 zbiórek. W barwach miejscowych niezłe zawody rozegrał Jakub Żaczek, autor 10 oczek, 8 zbiórek i 7 bloków!
AZS AGH Alstom po dwudziestu minutach prowadził z SKK Siedlce 42:35, jednak po przerwie gracze Wiesława Głuszczaka wyjaśnili mecz (23:6). Pomimo zrywu graczy Wojciecha Bychawskiego miejscowi przegrali 69:74, choć Grzegorz Dudzik rzucał przy stanie 69:72 na dogrywkę. Kapitan gospodarzy Tomasz Zych zapisał na swoim koncie double-double (16 oczek, 10 asyst). Po drugiej stronie takim dorobkiem mogą pochwalić się wysocy: Karol Dębski i Łukasz Ratajczak (odpowiednio 23 i 10 punktów, 14 i 12 zbiórek).

W pozostałych parach Jamalex Polonia 1912 Leszno ograł Kotwicę 50 Kołobrzeg 77:68. Miejscowym na nic zdał się dobry występ Grzegorz Arabas (26 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty).

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych przez trzy kwarty męczył się na wyjeździe z SMK Lubin, ale ostatnie dziesięć minut to popis beniaminka II ligi (29:15) i ostatecznie przyjedni wygrali 71:54. Po raz kolejny wyróżnił się Piotr Niedźwiedzki notując 31 oczek, 17 zbiórek (7 w ataku), 3 asysty, 3 bloki, 2 przechwyty (eval 47).

Pary II rundy:

Wisła Kraków – ACK UTH Rosa Radom 58:76 (11:16, 20:21, 11:28, 16:11)
AZS AGH Alstom Kraków – SKK Siedlce 69:74 (21:14, 21:21, 6:23, 21:16)
Kotwica 50 Kołobrzeg - Jamalex Polonia 1912 Leszno 68:77 (19:24, 15:19, 15:21, 19:13)
SMK Lubin - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 54:71 (13:18, 14:16, 12:8, 15:29)

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 27-28 grudnia.