Stal może czuć się oszukana? (wideo)

[tag=1731]BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski[/tag] po dogrywce uległa w sobotę ACK UTH Rosie Radom 96:100. Czy w końcówce regulaminowego czasu sędziowie słusznie orzekli faul Wojciecha Pisarczyka?
Patryk Pankowiak

Gdy Tomasz Ochońko dał swojemu zespołowi prowadzenie 85:84 w samej końcówce meczu, wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać żółto-niebieskim końcowego sukcesu. Rosa nie miała nawet do dyspozycji time-outu i wyprowadzała piłkę spod własnego kosz. Ta powędrowała w ręce Jakuba Schenka, który oddał rzut rozpaczy... ale wcześniej, zdaniem arbitrów był faulowany przez Wojciecha Pisarczyka. Oglądając zapis wideo z tego wydarzenia, można powątpiewać w przewinienie skrzydłowego. Gracz gospodarzy trafił ostatecznie jeden rzut wolny, doprowadził do dogrywki, a tam Rosa pokonała Stal 15:11.

Wojciech Pisarczyk faulował Jakuba Schenka?

Polub Koszykówkę na Facebooku
youtube.com

Komentarze (13):

• Arkadiusz Przewozniak Zgłoś komentarz
    polscy sedziowie to palanty chtre na kase i czas aby sie nimi zajelo CBA
    • tjanek Zgłoś komentarz
      Powiem tak. Faulu ewidentnie nie ma. Więcej symulacji Schenka niż złej postawy Pisarczyka. Ale wynik jest +1 dla Ostrowa. akcja moze decydująca. ale mecz trwa 40 minut i o wyniku decyduje
      Czytaj całość
      wiele sytuacji nie jedna. Sedzi moze sie pomylić w każdym momencie a w takim decydującym tym bardziej. Dostanie ukarany za pewne za to, ale na wynik wielkiego wplywu nie ma bo przez te 40 minut Ostrow mógł się lepiej zachować. Chociażby jeden z Ostrowa podajże wlaśnie Pisarczyk nie musiał flopować za co dostal dacha. Ta akcja kosztowała zespół z Ostrowa 3pkt... mozna wskazac wiele innych jak nie trafione rzuty osobiste, popełnione głupie faule wykorzystane przez rose w osobistych.
      • kolka Zgłoś komentarz
        Stal nie robi zagadnienia z przegranej tylko z błędu sędziowskiego, który wpłynął na wynik meczu.Gdyby to dotknęło waszej drużyny też rwalibyście włosy z głowy. W wielu meczach
        sędziowie popełniali błędy raz w prawo raz w lewo ale nie w zasadniczej akcji. Oczywiście , że mogliśmy sobie wygrać dogrywkę, oczywiście , że mogliśmy tez skroić tyłek młodym ale mogliśmy też przegrać. Ale każdy ten wynik powinien być zależny od naszej gry a nie gwizdka sędziego. Adorato ta nieukrywana niechęć do Stali nie powinna ci przesłaniać faktów.Zapytajcie sędziów co sądzą o tym co widzą. Zdanie jest jednoznaczne. Bład sędziowski. I to tyle w temacie. W sobotę mamy Krosno u siebie i wynik będzie taki jaki będzie dowiemy się wieczorem. Przeczytajcie wywiad z Ochońko to zrozumiecie co czuje wyrąbany zawodnik.Pozdrawiam wszystkich.
        • adorato Zgłoś komentarz
          Kto bronił Stali wygrać mecz w dogrywce. Skoro byli lepsi :) Jak napisał poniżej Marcin Szpak Pisar nie był dobrze ustawiony do obrony, jedynie co mógł zrobić przy minięciu zrobić
          ruch w bok czego nie widać bo stoi bokiem. Nie tylko rękami się fauluje najlepiej wie Wojtek co zrobił..... W dogrywce oba zespoły miały 5 minut i równe szanse. Coś mi się wydaje że Stal nie wytrzymała kondycyjnie tego meczu z młodymi zawodnikami Rosy.
          • FL8 Zgłoś komentarz
            Mam nadzieję, że również po sobotnim meczu Stal będzie w nie najlepszych humorach. Oczywiście bez udziału sędziów. Już odliczam dni do meczu.
            • Timon12 Zgłoś komentarz
              Cały sezon sędziowali pod Stal, jeden zły gwizdek i internet oszalał... Przypomnieć jak gwizdano w Ostrowie przeciwko Spójni? Przeciwko Astorii? nieee o tym sie nie pisze, bo wygrana
              planowa. Prawda jest taka, że w tym sezonie Ostrów jest jakoś szczególnie traktowany...
              • arekPL Zgłoś komentarz
                Sprawa - może i sporna ale ja liczyłem ,że jednak Ostrów wygra po 40 min - powinni ! Dobrze, że nie obstawiałem ...No coś mi się wydaje , że z Krosnem też do ...tyłu.
                • Marcin Szpak Zgłoś komentarz
                  Nie widać dokładnie z tej odległości czy był kontakt czy nie. Ale jeśli był choć minimalny to gwizdek prawidłowy. Zobaczcie na zachowanie zawodnika obrony .... to nie jest legalna
                  pozycja obronna, więc w momencie kontaktu zawsze jest orzekany faul obrońcy.
                    No faktycznie z tego ujęcia i bez zwolnienia można zobaczyć czy Pisarczyk nie robi ruchu noga biodrem itd :)gratuluje wzroku:) Gdyby wygrywali wyraźniej żadne pomyłki nie miały by wpływu
                    na wynik... tak samo dogrywka była równa dla wszystkich i mogli pokazać swoja wyższość. Gdyby akcja była nagrana z przynajmniej 2 ujęć można polemizować czy był faul czy nie. Z tego ujęcia nie ma możliwości zobaczenia ruchu biodrem nogą bo kamera łapie z boku zawodnika a sędzia był bliżej! Zespół zapierniczył i tyle a nie żaden sędzia!
                    • bezstronny-kibic Zgłoś komentarz
                      Definitywny błąd sędziego,powiem więcej-to nawet nie jest błąd lecz specjalna zagrywka sędziego! Wynik jest wynikiem ale sędzia powinien być zawieszony!
                      • kibic basketu Zgłoś komentarz
                        wielkie halo...bo faworyt ligi został pokrzywdzony przez sędziów...szkoda tylko że w meczach Stali przeciwko innym drużynom nikt nie robił podobnych analiz, kiedy sedziowie gwizdali na
                        korzyść samej Stali,jak dla mnie to wielka przesada z tym materiałem,zero obiektywizmu i fachowosci ze strony piszacego ten artykuł.
                        • liger Zgłoś komentarz
                          ale schenk zachował sie ok., bo trafił tylko raz i dał szansę do wykazania kto lepszy w dogrywce ... he,he
                          • method man Zgłoś komentarz
                            W samej chwili kontaktu Pisarczyk stoi,więc nie fauluje,ale żeby to dostrzec trzeba powtórki w zwolnionym tempie.Sędziowie tym nie dysponują,a wcześniej się ruszał dosłownie ułamek
                            sekundy,także sytuacja niejednoznaczna do oceny na żywo,ale w porównaniu do tego,co zrobili sędziowie w meczu Wilków w Lublinie,wyciągając ich praktycznie bezczelnie za uszy skandalicznymi decyzjami,to to tutaj jest dosłownie błahostką.