Hit w Przemyślu - zapowiedź kolejki II ligi koszykarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W najbliższy weekend koszykarze na parkietach drugiej ligi rozegrają kolejną serię gier. Na pierwszy plan wysuwa się pojedynek w grupie B.

W grupie A prowadząca w tabeli KSK Noteć Inowrocław (bilans 10-1) zmierzy się na wyjeździe z Asseco II Gdynia. Gospodarze zapewne wzmocnieni zawodnikami z TBL powalczą o pełną pulę. Wicelider AZS UMK Consus PBDI Toruń (8-2) raczej nie powinien mieć problemów z odniesieniem dziewiątego zwycięstwa w spotkaniu z MF Meble Tczew (3-8).

W grupie B lider AZS AGH Alstom Kraków zagra z MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl. Będzie to zdecydowanie najciekawszy mecz w tej serii gier. Gospodarze jako jedyna ekipa pokonali podopiecznych Wojciecha Bychawskiego, więc teraz akademicy będą chcieli się zrewanżować. Bardzo ważna w tym starciu będzie rywalizacja rozgrywających Huberta Makucha (średnio 12,1 punktów, 5,5 asyst) i Tomasza Zycha (17,0 oczek, 6,3 kończących podań). Ważny dla układu tabeli pojedynek odbędzie się w Lublinie, gdzie Stalma AZS UMCS podejmie ŁKS SMS MG13 Łódź. [ad=rectangle] W grupie C jedyny niepokonany zepsół II ligi AZS AWF Katowice zagra na wyjeździe z Robenem Gimbasket Wrocław (0-12). Trudno przypuszczać, aby outsider wygrał po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach, choć tak naprawdę wynik tego spotkania nie będzie brany pod uwagę w następnej rundzie. Duży ciężar gatunkowy towarzyszyć będzie rywalizacji pomiędzy KKS Mickiewicz Romus Katowice (8-4), a Albą Chorzów (8-5).

W grupie D prowadzący Doral Zetkama Nysa Kłodzko zmierzy się we Wrocławiu z Exact Systems Śląsk. Miejscowi w minioną środę również we własnej hali pokonali MKS Drogbruk Kalisz, więc czemu teraz nie mieliby pokonać następnej ekipy z czołówki? Natomiast Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych przed swoją widownią zagra z RKKS Rawią Rawag Rawicz (4-8). Piotra Niedźwiedzkiego i spółkę czeka teoretycznie łatwy pojedynek.

Terminarz:

GRUPA A

SMS PZKosz Władysławowo - KS Basket Piła (sobota, 13.00) Politechnika Gdańska - Kotwica 50 Kołobrzeg (sobota, 14.00) Asseco II Gdynia - KSK Noteć Inowrocław (sobota, 15.00) AZS UMK Consus PBDI Toruń - MF Meble Tczew (sobota, 20.00) Trefl II Sopot - KUKS Dubois Koszalin (niedziela, 16.00)

GRUPA B TS Wisła Kraków - KS Piaseczno 20:0 walkower KS Księżak Łowicz - Polonia Warszawa (sobota, 17.00) Stalma AZS UMCS Lublin - ŁKS SMS MG13 Łódź (sobota, 17.00) MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - AZS AGH Alstom Kraków (sobota, 18.00) Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Skierniewice (sobota, 18.00) GRUPA C

WKK ProBiotics Wrocław - KS Pogoń Ruda Śląska (sobota, 17.00) KK Polonia Bytom - MKS Dąbrowa Górnicza S.A. II (sobota, 18.00) Röben Gimbasket Wrocław - KS AZS AWF Katowice (sobota, 18.00) AZS Politechnika Częstochowa - KS MOSiR Cieszyn (sobota, 19.00) KKS Mickiewicz Romus Katowice - Alba Chorzów (wtorek, 18.00) Pauza: MCKiS Jaworzno

GRUPA D

MKS Sokół Marbo Międzychód - KS Sudety Jelenia Góra (sobota, 17.00) Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - RKKS Rawia Rawag Rawicz (sobota, 18.00) Jamalex Polonia 1912 Leszno - BC Obra Kościan (sobota, 18.00) Exact Systems Śląsk Wrocław - Doral Zetkama Nysa Kłodzko (niedziela, 17.00) MKS Drogbruk Kalisz - Muszkieterowie Nowa Sól (niedziela, 19.00) Pauza: Biofarm Basket Suchy Las

TABELE:

GRUPA A

M Drużyna M Pkt Z P + -
1 KSK Noteć Inowrocław12231111068766
2 AZS UMK Consus PBDI Toruń112092873742
3 Politechnika Gdańska122084954857
4 SMS PZKosz Władysławowo131967985929
5 Trefl II Sopot121975838843
6 Kotwica 50 Kołobrzeg121866865957
7 Asseco II Gdynia111765841782
8 KS Basket Piła121648941991
9 MF Meble Tczew121539764933
10 KUKS Dubois Koszalin13130137741111

GRUPA B

M Drużyna M Pkt Z P + -
1 AZS AGH Alstom Kraków1223111991829
2 MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl1222102984876
3 Księżak Łowicz122084919833
4 Stalma AZS UMCS Lublin122084881820
5 Wisła Kraków121866835808
6 Polonia Warszawa121757818840
7 Sokół Ostrów Mazowiecka121648818865
8 MKS Skierniewice121648803868
9 ŁKS SMS MG13 Łódź121648851955
10 KS Piaseczno189018603929

GRUPA C

M Drużyna M Pkt Z P + -
1 AZS AWF Katowice14281401183953
2 MCKiS Jaworzno13231031005845
3 KK Polonia Bytom14239510791003
4 Alba Chorzów132185904926
5 WKK ProBiotics Wrocław132076971870
6 KKS Mickiewicz Romus Katowice122084932854
7 AZS Politechnika Częstochowa14206811071103
8 Pogoń Ruda Śląska14195910271054
9 MKS Dąbrowa Górnicza S.A. II141841010971145
10 KS MOSiR Cieszyn14173119701121
11 Roben Gimbasket Wrocław1313013596997

GRUPA D

M Drużyna M Pkt Z P + -
1 Doral Zetkama Nysa Kłodzko13251211092904
2 Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych1325121978850
3 Biofarm Basket Suchy Las132294963840
4 MKS Drogbruk Kalisz14228610921007
5 Muszkieterowie Nowa Sól132076981953
6 MKS Sokół Marbo Międzychód1420689381010
7 Jamalex Polonia 1912 Leszno141959939976
8 Exact Systems Śląsk Wrocław14184109561055
9 Sudety Jelenia Góra141841010031107
10 RKKS Rawia Rawag Rawicz1317499321007
11 BC Obra Kościan13163109031068
Źródło artykułu: