Top16 Euroligi: Premierowa wygrana FC Barcelony. 4 punkty Lampego

Maciej Lampe i jego FC Barcelona odnieśli pierwsze zwycięstwo w Top16 Euroligi. Polak zdobył cztery punkty, a kataloński zespół pokonał Panathinaikos Ateny 80:76.

Jacek Konsek

Maciej Lampe tym razem nie był kluczowym graczem swojego zespołu. Na parkiecie spędził niecałe 11 minut, w czasie których wywalczył cztery punkty (1/2 z gry), dokładając do tego zbiórkę oraz asystę. Przed tygodniem nasz rodak zdobył 11 oczek w starciu z Albą Berlin.

Goście rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia - prowadzili nawet 16:6, a w drugiej kwarcie 35:25. FC Barcelona miała w swoich szeregach jednak Marcelinho Huertas, który w trzeciej kwarcie trafił aż pięć ze swoich sześciu trójek. Brazylijczyk z 22 punktami okazał się najlepszym strzelcem meczu, dokładając również pięć asyst.

W ekipie z Aten siedem punktów i dwie asysty wywalczył A.J. Slaughter, przymierzany w zeszłym roku do gry w kadrze Polski.

FC Barcelona - Panathinaikos Ateny 80:76 (14:20, 23:17, 26:19, 17:20)
(Huertas 22, Doellman 12, Hezonja 11, Abrines 11 - Nelson 16, Gist 11, Batista 9)