Fraś pogrążył były zespół - relacja z meczu Miasto Szkła Krosno - GTK Gliwice

Trzeciej porażki z rzędu doznali koszykarze Miasta Szkła Krosno. Wicelidera I ligi pokonał beniaminek z Gliwic, który odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo i awansował na dziewiątą lokatę.

Patryk Neumann

Krośnianie wcześniej nie doznali porażki przed własną publicznością. Do tego w Gliwicach wysoko pokonali GTK. Niedzielny pojedynek był bardzo wyrównany, jednak od początku nieznaczną przewagę uzyskali goście. Już po 2,5 minutach prowadzili oni 8:2. Później ekipa z Podkarpacia grała lepiej i już w pierwszej kwarcie wyszła na prowadzenie, choć ostatnie słowo należało do koszykarza GTK, który w poprzednim sezonie grał w Krośnie. Mowa o Wojciechu Frasiu.

Prowadzony przez Michała Barana zespół straty musiał odrabiać także w drugiej kwarcie. Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdyż to krośnianie spisywali się lepiej. Pięciopunktowa strata nie załamała jednak GTK, lecz obie ekipy grały falami.

Końcowe fragmenty należały do beniaminka. Na parkiecie nie było już kapitana Miasta Szkła, Dariusza Oczkowicza, który w 34. minucie popełnił piąte przewinienie. Najważniejsze punkty dla GTK zdobywali czołowi koszykarze tej ekipy. Paweł Szymański, który zdobył łącznie najwięcej - 18 "oczek" oraz Wojciech Fraś. To on przypieczętował celnym rzutem wolnym sukces swojej drużyny. Drugiej próby już nie trafił, lecz goście zebrali piłkę i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie Fraś zdobył 17 punktów i 11 zbiórek. Inny były zawodnik ekipy z Krosna, Łukasz Paul, dodał siedem "oczek".

Double-double to także dorobek Marcina Salamonika - 15 punktów i 12 zbiórek. Michał Baran zdobył 17 "oczek" a Adam Parzych 13. Krośnianie wyraźnie wygrali walkę pod tablicami, lecz gliwiczanie popełnili tylko osiem strat.

Ciekawie zapowiadała się rywalizacja byłych koszykarzy Polfarmexu Kutno, którzy wystąpili po przeciwnych stronach. Lepiej wypadli zawodnicy, którzy obecnie grają dla GTK. Norbert Kulon miał pięć asyst, z kolei debiutujący Hubert Pabian na parkiecie spędził blisko 22 minuty. Zdobył osiem punktów i zebrał trzy piłki. Trafił też ważną "trójkę" w końcówce. W zespole z Podkarpacia debiutował natomiast Jakub Dłuski, który wcześniej pojawił się na parkiecie, lecz w 16 minut uzyskał pięć punktów i trzy zbiórki.

Miasto Szkła Krosno - GTK Gliwice 74:77 (16:17, 18:20, 21:15, 19:25 )

Miasto Szkła: Baran 17, Salamonik 15, Parzych 13, Oczkowicz 8, Wyka 6, Dłuski 5, Misiewicz 4, Musijowski 4, Pieloch 2, Małgorzaciak 0.

GTK: Szymański 18, Fraś 17, Wróbel 12, Donigiewicz 8, Pabian 8, Kulon 7, Paul 7, Weiss 0.

Miasto Szkła Krosno - GTK Gliwice 74:77