I liga: Wyniki sobotnich spotkań

Nie mogli narzekać na brak emocji kibice, którzy udali się w sobotę na trzy spotkania pierwszej ligi koszykarzy. Zarówno w Warszawie, Jeleniej Górze, jak i Stalowej Woli wynik spotkania do ostatnich sekund był sprawą otwartą.

Mateusz Kołodziej

Niezwykle emocjonujące były sobotnie spotkania 17. kolejki pierwszej ligi koszykarzy. Minimalną wygraną nad wyżej notowanymi Żubrami Białystok zanotowała Stal Stalowa Wola. Koszykarze z Podkarpacia wygrali 69:68.

Także jednym punktem zwyciężyła Polonia 2011 Warszawa. Graczom ze stolicy należą się jednak zdecydowanie większe brawa, bowiem już do przerwy przegrywali z ŁKS-em Łódź różnicą 17-punktów. Ostatecznie, dzięki świetnej czwartej kwarcie (21:5) warszawiacy doprowadzili do remisu. Dogrywkę, podopieczni Mladena Starcevicia wygrali 11:10.

Cenne wyjazdowe dwa punkty z Jeleniej Góry przywożą koszykarze Sokoła Łańcut. Zespół z Podkarpacia, wygrywając z Sudetami 64:62 odniósł drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie.