Rudy Fernandez nie myśli o NBA

Najlepszy strzelec ligi hiszpańskiej i lider Joventutu Badalona Rudy Fernandez został wybrany z 24 numerem w drafcie 2007 roku przez Phoenix Suns a obecnie prawo do zawodnika posiada Portland Trail Blazers. Niespełna 22-letni strzelec nie myśli jednak o wyjeździe za wielką wodę i grze w najlepszej koszykarskiej lidze świata.

Jacek Konsek

- Na chwilę obecną jestem związany kontraktem z Joventutem i tylko o tym teraz myślę. Cały czas pojawiają się plotki czy zagram w NBA. Obecnie przywdziewam koszulkę Joventutu, zdobyłem Puchar Hiszpanii a przede mną jeszcze dwa ważne cele - mówi Fernandez.

W minioną niedzielę Joventut Badalona triumfował w Pucharze Króla pokonując w finale TAU Ceramicę Vitoria a Rudy Fernandez został uznany najwartościowszym zawodnikiem całego turnieju. Ze średnią 20,3 punktów na mecz jest również zdecydowanym liderem w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi hiszpańskiej. Dzięki dobrej grze swojego lidera zespół z Badalony plasuje się na wysokim 3 miejscu w rozgrywkach.