Kadra "B" gromi Gruzję w Chinach

Kadra Polski "B" rozpoczęła turniej towarzyski w Chinach. W swoim pierwszym meczu podopieczni Marka Łukomskiego i Artura Gronka pokonali Gruzję 87:51. Liderem zespołu był Filip Matczak, autor 16 punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

Kadra Polski "B" rozegrała w poniedziałek premierowe spotkanie. Rywalem byli Gruzini, którzy nie okazali się wymagającym przeciwnikiem. Biało-Czerwoni od samego początku narzucili swoje warunki gry i stopniowo powiększali przewagę. Już do przerwy podopieczni Marka Łukomskiego i Artura Gronka prowadzili różnicą 15 punktów (42:27).

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal dominowali Polacy, którzy ostatecznie triumfowali 87:51. Najwięcej punktów zgromadził Filip Matczak (16).

Łukomski, który na co dzień pracuje w King Wilkach Morskich Szczecin, nie ukrywa swojego zadowolenia z gry zespołu.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza w obronie. Ciężko trenowaliśmy przed tym wyjazdem właśnie po to, żeby pozytywnie tutaj wypaść. Dzięki naszej obronie mieliśmy okazję do łatwych punktów z kontrataków - powiedział (cytat: Polski Związek Koszykówki).

We wtorek Biało-Czerwoni zagrają z gospodarzami. Początek spotkania o godzinie 13:00 polskiego czasu.

Polska - Gruzja 87:51 (17:11, 25:16, 25:13, 20:11)

Polska: Matczak 16, Zyskowski 15, Kostrzewski 10, Grochowski 8, Nowakowski 7, Parzeński 7, Żołnierewicz 6, Kowalczyk 5, Bartosz 5, Mazurczak 4, Trojan 4.