Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych - dzień II

Pierwszymi drużynami, które uzyskały awans do czołowej czwórki Mistrzostw Polski Juniorów Starszych są Polonia 2011 Warszawa i Asseco Prokom Sopot. Pierwsi łatwo uporali się z poznańską Pyrą, natomiast sopocianie pokonali Legię Warszawa.

Jacek Seklecki

Grupa A
W pierwszym meczu drugiego dnia rozgrywek o mistrzostwo Polski do lat 20, koszykarze Polonii Warszawa pokonali Stal Ostrów Wielkopolski 78:66. Warszawianie od samego początku uzyskali kilkanaście punktów przewagi nad rywalem i z każdą minutą ją powiększali. Przed ostatnią częścią gry stołeczna drużyna wygrywała już różnicą 22 oczek i tyle rozluźnienie w ostatnich dziesięciu minutach sprawiło, że tę część gry ostrowianie wygrali 20:10, przegrywając jednakże w całym spotkaniu 66:78.

Polonia Warszawa - Stal Ostrów Wielkopolski 78:66 (21:15, 25:16, 22:15, 10:20)

Polonia: Jan Pawlak 15, Marcin Krajewski 14, Kamil Łączyński 13, Alan Czujkowski 13, Marcin Nowakowski 13, Dominik Świercz 3, Bartłomiej Bojko 3, Jakub Jędruszak 2, Piotr Tondryk 0, Grzegorz Popis 0, Mateusz Zimnowodzki 0, Miłosz Ludwin 0.

Stal: Przemysław Póżniak 24, Marcin Dymała 15, Damian Kałowski 12, Marcin Pławucki 8, Michał Kaczmarek 3, Przemysław Galewski 2, Tomasz Zyber 2, Mikołaj Gilarski 0, Jakub Kowalski 0.

Drugie spotkanie grupy A, przyniosło nam pierwszego finalistę rozgrywek. Polonia 2011 Warszawa bez większych kłopotów pokonała Pyrę Poznań 85:58. Warszawianie już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie blisko 20 punktów przewagi (31:12), a w drugiej dołożyli kolejne osiem punktów i przed przerwą było 58:31 dla stołecznych. To podłamało poznanian, którzy w dalszej części spotkania nie byli w stanie zniwelować strat do Polonii i ostatecznie przegrali 58:85.

Polonia 2011 Warszawa – Pyra Poznań 85:58 (31:12, 27:19, 12:19, 15:8)

Pyra: Sebastian Walczak 12, Paweł Mowlik 9, Krystian Bartkowiak 8, Piotr Przygocki 8, Mateusz Tojek 8, Mikołaj Grod 5, Rafał Szepelowski 3, Jacek Łukomski 2, Łukasz Mocydlarz 2, Piotr Ziółkowski 1, Jakub Nowak 0, Filip Burdacki 0.

Polonia 2011: Tomasz Śnieg 20, Piotr Pamuła 20, Jarosław Mokros 12, Patryk Pełka 12, Roman Szymański 6, Marek Popiołek 5, Krzysztof Sulima 4, Maciej Pieklak 4, Marcin Nędzi 2, Krzysztof Łańcucki 0, Ilja Sorokin 0.

Grupa B

Mimo, że spotkanie Czarnych Słupsk ze Śląskiem Wrocław lepiej rozpoczęli koszykarze znad Słupi i prowadzili przez trzy kwarty to ostatecznie ulegli wrocławianom 57:68. Słupszczanie, wśród których zawiódł Hubert Pabian (5/26 z gry) doznali już drugiej porażki z turnieju i ich szanse na awans są czysto iluzoryczne. Śląsk natomiast, po porażce z Asseco Prokomem wygrał swój pierwszy mecz i w ostatnim spotkaniu zagra o awans z warszawską Legią.

Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 57:68 (21:12, 5:12, 18:18, 13:26)

Śląsk: Jakub Parzeński 16, Dawid Mieczkowski 14, Paweł Bochenkiewicz 13, Michał Kuśmierz 8, Mateusz Bieg 7, Piotr Magdziarz 7, Norbert Kulon 3, Michał Latoś 0, Dawid Jacaszek 0, Michał Rutkowski 0.

Czarni: Robert Sobczyński 22, Hubert Pabian 13, Robert Magnuszewski 10, Konrad Rzeczkowski 6, Wojciech Osiński 6, Sebastian Ścigała 0, Karol Kowalewski 0, Krzysztof Kloc 0.

Ostatnie spotkanie drugiego dnia rozgrywek pomiędzy Asseco Prokomem, a Legią Warszawa przyniosło nam kolejnego finalistę rozgrywek. Gospodarz turnieju łatwo pokonał warszawską Legię, prowadząc już do przerwy 44:28 i z każdą minutą powiększając swoją przewagę. Goście zagrali na fatalnej skuteczności z gry trafiając zaledwie 18 z 61 oddanych rzutów! Problemów z trafianiem nie mieli natomiast sopocianie i dzięki dominacji na tablicach pokonali rywala 74:54, tym samym meldując się w najlepszej czwórce rozgrywek.

Asseco Prokom Sopot - Legia Warszawa 74:54 (24:15, 20:13, 19:16, 11:10)

Asseco Prokom: Krzysztof Krajniewski 22, Jakub Załucki 16, Piotr Wojdyr 15, Piotr Śmigielski 5, Igor Trela 5, Łukasz Paul 4, Mateusz Janiewski 3, Mateusz Kostrzewski 2, Kryspin Kalski 2, Damian Tempski 0.

Legia: Bartłomiej Piotrowski 19, Marcin Chojecki 11, Rafał Holnicki-Szulc 9, Michał Wojtyński 7, Artur Grzejszczyk 4, Tomasz Rudko 2, Maciej Michalak 2, Piotr Kwasiborski 0, Kamil Trybański 0, Igor Romanowski 0.