Kontrolowane zwycięstwo Jamalex Polonii

Po trzech porażkach z rzędu, Jamalex Polonia 1912 Leszno odniosła szóstą wygraną w rozgrywkach I ligi. Beniaminek uporał się na własnym parkiecie z Zetkamą Doral Nysą Kłodzko, wygrywając 64:57.

Dawid Siemieniecki
Materiały prasowe / fot: Piotr Koperski

Kluczowe dla losów spotkania okazały się dwie środkowe kwarty, które padły łupem gospodarzy. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego wygrali je stosunkiem 40:26. Samo spotkanie nie było wybitnie ofensywnym widowiskiem, co odzwierciedla końcowy wynik pojedynku.

Bardzo dobry mecz rozegrał podkoszowy duet Jamalex Polonii, a mianowicie Szymon Kiwilsza i Maciej Rostalski. Zdobyli oni łącznie 24 punkty i uzbierali na swoim koncie także 19 zbiórek. Po drugiej stronie na słowa uznania zasłużył kapitan Zetkamy, Michał Weiss, który zanotował 16 punktów. Zdołał także przechwycić 5 piłek. Był niestety w swoich poczynaniach w zasadzie osamotniony, bo oprócz niego jedynie Marcin Bluma stanowił w miarę mocny punkt Zetkamy.

Kluczem do wygranej leszczynian po raz kolejny okazała się dobra gra na deskach. Aż 18 zbiórek więcej po stronie gospodarzy mówi bowiem samo za siebie. Jedynie ostatnia kwarta była wyraźnie wygrana przez kłodzczan, jednak nie zdołali oni odwrócić losów spotkania.

Była to tym samym już 9 porażka podopiecznych Marcina Radomskiego, którzy pozostali czerwoną latarnią ligi. W kolejnym spotkaniu podejmą oni na własnym parkiecie AGH Kraków. Z kolei Jamalex Polonia, w poszukiwaniu siódmej wygranej, uda się do Kołobrzegu na starcie z tamtejszą Kotwicą - również beniaminkiem I ligi.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 64:57 (12:13, 22:13, 18:13, 12:18)

Jamalex Polonia: Koelner 14, Kiwilsza 12, Rostalski 12, Stępień 12, Milczyński 4, Sirijatowicz 4, Trubacz 4, Brenk 2, Krówczyński 0, Malona 0, Pawel 0, Sanny 0.

Zetkama: Weiss 16, Leńczuk 9, Bluma 8, Kasiński 7, Kliniewski 7, Grygiel 5, Wojciechowski 3, Sanny 2, Lipiński 0, Muskała 0.