BM Slam Stal kolejnym klubem ukaranym przez PLK?

Włodarze BM Slam Stali mogą spodziewać się kary od Sędziego Dyscyplinarnego Polskiej Ligi Koszykówki Jakuba Kosowskiego. Wszystko za sprawą kibica, który podczas czwartkowego meczu z Energą Czarnymi Słupsk nie utrzymał nerwów na wodzy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Materiały prasowe / Jakub Janecki / bmslamstal.pl

W czwartkowy wieczór koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski i Energi Czarnymi Słupsk stworzyli kapitalne widowisko zakończone zwycięstwem 80:76 tych pierwszych. Pojawiła się jednak rysa na szkle tego pojedynku.

Po jednej z decyzji sędziowskich w czwartej kwarcie Grzegorz Czajka (jeden z arbitrów spotkania) mocno się zdziwił, gdy na parkiecie, tuż obok siebie miał jednego z kibiców miejscowej drużyny.

Sędzia szybko sytuację przedstawił komisarzowi zawodów Wojciechowi Chomiczowi, a niesforny kibic najważniejszych minut spotkania już nie zobaczył.

Teraz sprawą będzie musiał zająć się Sędzia Dyscyplinarny Polskiej Ligi Koszykówki Jakub Kosowski. Ten będzie miał za zadanie przeanalizować raport komisarza i może posłużyć się również materiałem wideo, gdzie dokładnie widać całe zajście.

Swoją drogą Sędzia Dyscyplinarny nie może narzekać w tym sezonie na nudę. Latające butelki w Starogardzie Gdańskim i Dąbrowie Górniczej, zajścia w Zgorzelcu (Jerel Blassingame kontra Mateusz Kostrzewski) czy Lublinie (Anthony Miles i Michael Hicks kontra kibice). Niestety niemiłych incydentów nie brakuje.

Czy BM Slam Stal zostanie ukarana przez PLK?