Widmo spadku zajrzało w oczy Polfarmeksowi Kutno

Polfarmex Kutno po siedmiu porażkach z rzędu okupuje dolne rejony tabeli. Tylko nagła poprawa wyników może sprawić, że Farmaceuci nie będą grać o utrzymanie w PLK.

Jakub Artych
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Atmosfera w Kutnie jest wręcz grobowa. Polfarmex w ostatniej kolejce przegrał siódme spotkanie z rzędu, co oznacza, że o play-offach Farmaceuci mogą praktycznie zapomnieć. Przypomnijmy, że drużyna trenera Jarosława Krysiewicza nie sprostała Siarce Tarnobrzeg 64:74.

W spotkaniu z Siarką, zespół z Kutna zawiódł szczególnie w drugiej kwarcie, którą przegrał 9:23. - Na naszą porażkę miała wpływ nieszczęsna druga kwarta, w której niestety nie wiem co się działo. Mogę jedynie przeprosić kibiców z naszą postawę i mam nadzieję, że w nowym roku coś się ruszy i przyjdą zwycięstwa, które bardzo są nam potrzebne - tłumaczył niezadowolony kapitan Mateusz Bartosz.

To był niezwykle ważny mecz dla Siarki Tarnobrzeg. Dzięki wygranej ekipa z Podkarpacia może z dużą nadzieją oczekiwać na kolejne spotkania w 2017 roku.

- W pierwszej połowie wygrała Siarka, w drugiej triumfowała drużyna z Kutna. Oba zespoły zasłużyły na zwycięstwo, jednak do przerwy to my mieliśmy większą przewagę, byliśmy wtedy bardziej skoncentrowani - tłumaczył Arkadiusz Papka.

Co dalej z Polfarmeksem? Nie wiadomo czy w klubie pozostanie trener Jarosław Krysiewicz, który po meczu oddał się do dyspozycji zarządu. Po siedmiu porażkach z rzędu włodarze Farmaceutów być może będą szukali nowego impulsu.

Dobrą informacją dla kibiców z Kutna jest natomiast piątkowa informacja naszego portalu. Być może szeregi Polfarmeksu wzmocni D.J. Thompson. 31-letni amerykański rozgrywający dobrze znany polskim kibicom, gdyż swoją zawodową karierę rozpoczynał w Polsce, a dokładniej w zespole AZS-u Koszalin.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!