Artur Gronek: Druga kwarta kluczem do wygranej

Niedzielny hit kolejki PLK pomiędzy Stelmetem BC, a Polskim Cukrem zakończył się wygraną miejscowych 83:67. - Świetna obrona i skuteczny atak były kluczem do zwycięstwa - przyznaje trener Gronek.

Ewelina Bielawska
Artur Gronek PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Artur Gronek
- Gratuluję mojej drużynie. To była bardzo dobra druga kwarta, świetna obrona i kilka posiadań, kiedy to zespół z Torunia musiał rzucać w ostatnich sekundach. Oprócz tego zawodnicy pokazali dobry atak, z zimną głową walcząc o punkty. Bardzo cieszę się z tej wygranej - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Stelmetu BC Zielona Góra, Artur Gronek.

Podobnego zdania był zawodnik zielonogórskiej ekipy, Łukasz Koszarek. - To było ważne spotkanie dla nas. Przyjechał lider tabeli, więc byliśmy bardzo zmotywowani. Fajnie, że dopisała nam także publiczność tego dnia. Nie wypadało zatem grać słabo - zażartował kapitan. - Od drugiej kwarty narzuciliśmy gościom swój rytm, krok po kroku powiększając przewagę. To był udany mecz i ważne zwycięstwo - podkreślił.

W niedzielnym spotkaniu po raz kolejny na parkiecie nie pojawił się Nemanja Djurisić. Jak zapewnił trener Gronek, ma to nastąpić już niebawem. - Mam nadzieję, że wróci w najbliższym tygodniu. Czekamy, aż wszystko zrośnie się do końca. Nie chcemy ryzykować, gdyż każdy kolejny uraz będzie się wiązał z przemieszczeniem i wtedy mogłaby czekać go operacja. Sezon jeszcze długi przed nami, więc takie ryzyko nie ma sensu - zakończył.

Czy Stelmet BC ma szansę zakończyć rundę zasadniczą jako lider tabeli?