Euroliga: mistrzynie dały lekcję, CCC rozbite przez UMMC

Niestety dla polkowiczanek ostatni mecz w Eurolidze okazał się najlepszym podsumowaniem nieudanej dla CCC przygody z tymi rozgrywkami. W dalekim Jekaterynburgu Pomarańczowe przegrały z UMMC aż 94:57.

Krzysztof Kaczmarczyk

Broniące tytułu zawodniczki z Jekaterynburga pokazały, że w tym sezonie są na najlepszej drodze do obrony trofeum. Na zakończenie fazy grupowej UMMC pokonało CCC różnicą aż 37 punktów, odnosząc trzynaste zwycięstwo z rzędu.

Pomarańczowe do dalekiej Rosji jechały już bez szans na pozostanie w europejskich pucharach. Pomimo tego liczyły na niezły wynik. Po pierwszej połowie nie było źle, bowiem podopieczne Marosa Kovacika przegrywały różnicą zaledwie dziesięciu "oczek".

Wszystko odmieniło się po zmianie stron. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty UMMC prowadziło 49:39. Wtedy zza łuku trafił Kristi Toliver, a jej zespół wszedł na inny poziom koszykówki. Nie do zatrzymania była Emma Meesseman, a przewaga faworytek rosła z sekundy na sekundę.

Gdy niemal równo z końcową syreną trzeciej kwarty trójkę trafiła Alba Torrens, gospodynie osiągnęły przewagę równą 30 oczek. Ostatnia część meczu była już tylko formalnością, a polkowiczanki przegrały ostatecznie 57:94.

Ekipa dowodzona przez Olafa Lange zakończyły tym samym fazę grupową z bilansem 13 zwycięstw i zaledwie 1 porażki. Wpadkę UMMC zaliczyło na inaugurację w Salamance, gdzie przegrało 72:83. Od tego czasu są perfekcyjne.

W środę 20 oczek zaliczyła Meesseman, 18 dodała Diana Taurasi, a 15 Brittney Griner.

Koszykarki CCC wysoką porażką kończą swoją przygodę nie tylko z Euroligą, ale i w ogóle europejskimi pucharami. Nie udało się bowiem znaleźć miejsca premiowanego awansem chociażby do EuroCupu. Trzeba jasno przyznać, że powrót do Europy Pomarańczowym się nie udał.

UMMC Jekaterynburg - CCC Polkowice 94:57 (21:14, 24:21, 30:10, 19:12)

UMMC: Emma Meesseman 20, Diana Taurasi 18, Brittney Griner 15, Alba Torrens 11, Kristi Toliver 9, Evgenia Belyakova 8, Natalia Vieru 4, Olga Arteshina 3, Deanna Nolan 2, Nika Baric 2, Sancho Lyttle 2, Maria Cherepanova 0.

CCC: Marija Rezan 14, Mariona Ortiz 9, Raisa Musina 9, Ewelina Gala 8, Isabelle Harrison 7, Jamierra Faulkner 6, Angelika Stankiewicz 3, Walerija Musina 1, Magdanela Idziorek 0, Magdalena Leciejewska 0.