NBA: Wizards pokonali Warriors! Gortat z double-double, kontuzja Duranta

Washington Wizards po świetnym starcie meczu pokonali Golden State Warriors 112:108. Kolejne double-double zanotował Marcin Gortat, z kolei Kevin Durant doznał kontuzji kolana.

Jacek Konsek
Washington Wizards Getty Images / Rob Carr / Washington Wizards

Zaledwie 93 sekundy przebywał na parkiecie Kevin Durant, na którego przypadkowo z całym impetem wpadł Zaza Pachulia. Siła Gruzina skupiła się na kolanie lidera Golden State Warriors, które wygięło się w bardzo nienaturalny sposób. "KD" do gry już nie wrócił, co miało niebagatelny wpływ na losy spotkania.

Znów bowiem zawodził Stephen Curry, który po ostatnim 0/11 z gry, teraz miał ledwo 2/9. Wykorzystali to rozpędzeni Czarodzieje, mający w premierowej kwarcie już 19 oczek więcej od rywala (39:20)! Po fenomenalnym starcie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając 20 z ostatnich 22 meczów przed własną publicznością.

Marcin Gortat znów dołożył swoją cegiełkę do wygranej Wizards. W ciągu 23 minut zgromadził 12 punktów, 12 zbiórek, asystę oraz blok. To 33. double-double Polaka w tym sezonie i 210. w karierze. Przypomnijmy, że w poprzednich rozgrywkach łodzianin miał 41. takich występów. W obecnej formie Gortat powinien poprawić ten wynik.

Po wybornym początku Wizards, mecz się wyrównał, lecz Warriors nie mieli tego dnia wystarczających argumentów Zwłaszcza, że John Wall kapitalnie kierował swoją drużyną - miał aż 19 asyst, mimo że był tego dnia przeziębiony. 25 punktów wywalczył Bradley Beal, trzy mniej zapisał na swoim koncie Markieff Morris. Dobrą zmianę dał nowo sprowadzony Bojan Bogdanović - 16 pkt.

Czarodzieje z bilansem 35-23 są na 3. miejscu na Wschodzie. Do drugich Boston Celtics brakuje im dwóch wygranych, jednocześnie muszą uważać, aby nie dać się wyprzedzić Toronto Raptors (36-24).

Russell Westbrook zdobył 12 ze swoich 43 punktów w ostatnich dwóch minutach rywalizacji Oklahoma City Thunder z Utah Jazz, dzięki czemu Grzmot odniósł cenne zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem 109:106.

Westbrook zapisał na swoim koncie 43 punkty, 11 zbiórek i 10 asyst. To 30. triple-double w tym sezonie - warto dla porównania dodać, że sam Michael Jordan miał 28. triple-double w całej karierze!

Triple-double popisał się także Nikola Jokić, który dla Denver Nuggets wywalczył 19 punktów, 16 zbiórek i 10 asyst. Zespół z Kolorado bez większych problemów pokonał na wyjeździe Chicago Bulls 125:107.

Wyniki:

Washington Wizards - Golden State Warriors 112:108 (40:26, 21:23, 24:36, 27:23)
(Beal 25, Morris 22, Bogdanović 16 - Curry 25, Thompson 16, Green 14)

Detroit Pistons - Portland Trail Blazers 120:113 (19:27, 25:22, 31:30, 34:30, 11:4)
(Morris 37, Drummond 19, Caldwell-Pope 16 - Lillard 34, McCollum 25, Nurkić 19)

Chicago Bulls - Denver Nuggets 107:125 (25:22, 34:34, 24:35, 24:34)
(Wade 19, Rondo 19, Portis 12 - Gallinari 22, Chandler 20, Jokić 19)

Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 130:112 (25:27, 30:29, 38:29, 37:27)