XX kolejka FGE: Mistrzynie dały lekcje uczennicom

Wisła Can Pack Kraków pomimo sporych braków kadrowych pewnie pokonała Arcus SMS PZKosz Łomianki. Krakowianki nie miały żadnych problemów i pewnie pokonały swoje rywalki 103:58. Pod nieobecność liderek mistrzyń Polski z bardzo dobrej strony pokazała się Monika Krawiec, która była najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny zdobywając 26 punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pod nieobecność trzech zagranicznych zawodniczek Wisły Can Pack Kraków, sprawy w swoje ręce wziął polski duet Monika Krawiec - Ewelina Kobryn. Obie zdobyły w sumie aż 51 punktów, co stanowiło prawie 50% sumy całej drużyny.

Podopieczne Remigiusza Kocia tylko w pierwszej kwarcie trzymały się dzielnie i po 10 minutach przegrywały różnicą zaledwie 3 punktów. Krakowska armia rozkręcała się jednak z każdą kolejną kwartą. Tak w drugiej dodały do swojej przewagi kolejnych 8 punktów, a 3 i 4 kwartę Wisła Can Pack wygrała po 17 punktów. Ostatecznie mistrzynie Polski pokonały nadzieję naszej rodzimej żeńskiej koszykówki 103:58.

W drużynie z Łomianek znakomity mecz rozegrała Olivia Tomiałowicz. Młoda rozgrywająca, która niedawno tak dobrze pokazała się w Meczu Gwiazd w Krakowie, tym razem zdobyła 22 punkty trafiając pięciokrotnie zza linii 6,25.. na pięć oddanych rzutów.

TS Wisła Can Pack Kraków - Arcus SMS PZKosz Łomianki 103:58

(17:14, 25:17, 30:13, 31:14)

Wisła: Monika Krawiec 26, Ewelina Kobryn 25, Anna DeForge 13, Natalia Trafimawa 12, Dorota Gburczyk 11, Agnieszka Pałka 10, Agata Gajda 5, Jelena Skerovic 1, Anna Wielebnowska 0

Arcus: Olivia Tomiałowicz 22, Claudia Sosnowska 14, Magda Kaczmarska 9, Katarzyna Arak 5, Aneta Kotnis 3, Katarzyna Bednarczyk 2, Małgorzata Misiuk 2, Agnieszka Modelska 1, Agnieszka Śnieżek 0, Anna Soszyńska 0, Katarzyna Ćwiklińska 0