Polacy pokonali USA w Chinach

Rozszerzona reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo na tournee w Chinach. Zespół prowadzony przez duet trenerski Frasunkiewicz-Sadowski pokonał kadrę Stanów Zjednoczonych 81:61. Najlepszym strzelcem był Jakub Schenk.

Karol Wasiek
WP SportoweFakty / Karol Wasiek
Rozszerzona reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła ponad 10-dniowe tournee po Chinach. W pierwszym dniu turnieju Biało-Czerwoni mierzyli swoje siły z kadrą Stanów Zjednoczonych. W niej znaleźli się zawodnicy, którzy są bez kontraktu, szukają zatrudnienia - do Chin przyjechali się pokazać.

Do przerwy rywale prowadzili, ale w trzeciej kwarcie Polacy włączyli drugi bieg. Zdobyli aż 34 punkty i praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo.

W zespole prowadzonym przez trenerów Przemysława Frasunkiewicza i Kamila Sadowskiego najlepszym strzelcem był Jakub Schenk, autor 15 punktów. Po 14 dorzucili Filip Matczak i Mikołaj Witliński.

- W tym spotkaniu zagraliśmy szkoleniowo. Tym samym żaden z zawodników nie grał dłużej niż 20 minut. Pierwsze dwie kwarty w naszym wykonaniu były bardzo chaotyczne z powodu długiego lotu oraz faktu, że dla większości zawodników to pierwsza przygoda z seniorską reprezentacją. Bardzo cieszy mnie za to zaangażowanie zespołu na sto procent - powiedział Przemysław Frasunkiewicz (za koszkadra.pl).

Polska - USA 81:61 (15:16, 15:17, 34:15, 17:13)

Polska: Schenk 15 punktów (3x3 za trzy), Matczak 14, Witliński 14 (13 zbiórek), Jeszke 10, Zegzuła 8, Wadowski 5, Wyka 4, Put 4, Czerlonko 3, Karolak 2, Bojanowski 2, Marek 0