EuroBasket: Serbowie zakończyli przygodę Węgrów

Serbowie, aktualni wicemistrzowie olimpijscy, pozostają w grze o medale EuroBasketu. W niedzielę okazali się lepsi od Węgrów, triumfując 86:78.

Krzysztof Kaczmarczyk
Boban Marjanović podczas EuroBasketu 2017 PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Boban Marjanović podczas EuroBasketu 2017

Serbowie mieli momenty kapitalnej gry i to zapewniło im spokojny triumf. Szeroka rotacja i egzekucja na wysokim poziomie - to dało przepustkę do ćwierćfinału.

W spotkanie kapitalnie wszedł Ognjen Kuzmic, na zatrzymanie którego Węgrzy nie mieli żadnej recepty. To dzięki niemu team z Bałkanów na początku zbudował sobie solidną przewagę.

Po zmianie stron wynik trójką otworzył Bogdan Bogdanović, a jego team objął prowadzenie 51:41. Trzecia kwarta definitywnie rozstrzygnęła losy tego pojedynku. W końcowych minutach Serbowie nieco się rozluźnili, co Węgrzy wykorzystali zmniejszając straty.

Kuzmic (10 zbiórek) i Bogdanovic ostatecznie uzbierali po 17 punktów. Dwucyfrowe zdobycze zapisało przy swoich nazwiskach jeszcze trzech innych Serbów.

Wśród pokonanych, którzy i tak mogą, a nawet muszą być zadowoleni z wyniku, jaki osiągnęli na tym EuroBaskecie, prym wiódł Zoltan Perl, który z dorobkiem 22 punktów okazał się najskuteczniejszym graczem meczu.

Ćwierćfinałowym rywalem Serbów będą Włosi. Spotkanie to rozegrane zostanie w środę 13 września.

Serbia - Węgry 86:78 (24:16, 24:25, 21:12, 17:25)
(Bogdanović 17, Kuzmic 17 (10 zb), Macvan 14, Marjanović 14, Lucic 11 - Perl 22, Ferencz 15, Vojvoda 11)