BCL: lot nad Dragiceviciem wyróżniony

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Vladimir Dragicević (z lewej) oraz Artur Gronek (z prawej)
WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Vladimir Dragicević (z lewej) oraz Artur Gronek (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie polskie drużyny w 5. kolejce Basketball Champions League. Rosa Radom sensacyjnie pokonała Banvit 49:48, a Stelmet BC przegrał na wyjeździe z Telenetem Ostenda 78:82. Wsad Chase'a Fielera znalazł się w Top10.

We wtorkowy wieczór Stelmet BC Zielona Góra przegrał na wyjeździe z Telenetem Ostenda 78:82, a wsad Chase'a Fielera nad Vladimirem Dragiceviciem znalazł się w Top5 zagrań tego dnia. Na trzecim miejscu wylądował rzut Gregora Hrovata z Petrol Olimpiji Lublana, grupowego rywala Rosy, w meczu z Umana Reyer Wenecja. Na pierwszej pozycji kluczowa dla zwycięstwa SIG Strasbourg z AEK Ateny penetracja Zacka Wrighta:

Żadne zagranie z meczu Rosa - Banvit BC (49:48) nie znalazło uznania w oczach układających ranking. Są natomiast: wsad znanego Stelmetowi Deza Wellsa z Sidigas Avellino i alley-oop wykończony przez jego klubowego kolegę, Hamady'ego Ndiaye. Na pierwszym miejscu środowych spotkań Basketball Champions League podobne zagranie Christophera Evansa z AS Monaco:

Źródło artykułu: