BCL: zryw w końcówce to za mało, Rosa znowu przegrała po walce

Przespany początek trzeciej kwarty okazał się decydujący. Rosa Radom przegrała we własnej hali z AEK Ateny 63:69. Była to już dziesiąta porażka podopiecznych Wojciecha Kamińskiego w Basketball Champions League.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kevin Punter WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Kevin Punter
Przebudzenie Kevina Puntera i jego 11 punktów w czwartej kwarcie wlało na chwilę nadzieje na drugi sukces Rosy w Lidze Mistrzów. Niestety w końcówce faworyt opanował sytuację na parkiecie.

Punter ostatecznie zapisał na swoim koncie 16 oczek. 11 dołożył Igor Zajcew, a 10 Daniel Szymkiewicz.

Po stronie greckiej szalał Manny Harris, który zaliczył 22 punkty, trafiając m.in. czterokrotnie zza łuku.

Rosa nieźle zaczęła, a w pierwszej kwarcie prowadziła nawet 15:9. Potem jednak AEK powoli zaczynał wchodzić na swoje obroty. Pierwszą połowę zakończyli serią 9:1 i to dzięki niej prowadzili.

Wszystko co najgorsze dopiero miało nadejść. Po zmianie stron gracze z Aten w momencie zaliczyli kolejną serię punktów i po trójce Harrisa prowadzili nawet 51:36. Niemoc w ataku radomian przełamał dopiero Szymon Szymański (7 punktów w meczu).

Decydując część to zdecydowanie lepsza defensywa gospodarzy. Strefa przynosiła efekty, dużo zamieszania robił Szymkiewicz. Gdy "odpalił" Punter straty zmalały do zaledwie trzech oczek, ale w końcówce ważne akcje kończył Dusan Sakota i porażka stała się faktem.

Gracze Rosy mieli olbrzymie problemy na dystansie, gdzie wykorzystali zaledwie 6 z 28 rzutów. Przegrali też wyraźnie (34:44) walkę na tablicach.

Radomianie pozostają zatem w Basketball Champions League z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie. Przypomnijmy, że triumf ten odnieśli nad... liderem, drużyną Banvit BC (49:48 - przyp. red.)

Rosa Radom - AEK Ateny 63:69 (17:14, 16:22, 10:17, 20:16)

Rosa: Kevin Punter 16, Igor Zajcew 11, Daniel Szymkiewicz 10, Patrik Auda 8, Szymon Szymański 7, Michał Sokołowski 6, Marcin Piechowicz 3, Ryan Harrow 2, Maciej Bojanowski 0, Filip Zegzuła 0, Jarosław Trojan 0.

AEK: Manny Harris 22, Dusan Sakota 14, Giannoulis Larentzakis 12, Chinemelu Elonu 9, Delroy James 8, Dimitris Mavreoidis 3, Vasilis Xanthopoulos 1, Mike Green 0, Kelsey Barlow 0, Vassilis Kavvadas 0.