Wielki mecz Artego Bydgoszcz, Ślęza nie obroni mistrzostwa!

Mistrzynie na łopatkach. W decydującym o awansie do finału meczu Artego Bydgoszcz rozgromiło Ślęzę Wrocław 85:54, wygrywając trzeci z rzędu mecz "o życie" w serii.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki Artego Bydgoszcz WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: koszykarki Artego Bydgoszcz
Dla ekipy Artego było to piąte spotkanie w fazie play-off, w którym porażka eliminowała bydgoszczanki z gry. Podopieczne Tomasza Herkta po raz kolejny nie zawiodły, a w niedzielę wspięły się na wyżyny swoich umiejętności.

Gospodynie od pierwszych minut dominowały już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie dwucyfrową przewagę. Pod koszami dominowała DeNesha Stallworth, a na obwodzie niemal nie myliła się Jennifer O’Neill (7/9 z gry w całym meczu).

Wrocławianki z kolei nie mogły zaskoczyć w ataku. Pudłowała Tijana Ajdukovic (0/7 z gry), mało widoczna była Elina Dikeoulakou. Bez tych dwóch ważnych ogniw Ślęza skazana była na porażkę. Dwoiła się i troiła Sharnee Zoll i chyba tylko do niej nie można mieć większych zastrzeżeń.

Ślęza sama sobie może pluć w brodę. Po dwóch meczach prowadziła w serii 2:0 i miała dwa spotkania we własnej hali. Żałować mogą przede wszystkim meczu numer 4., w którym prowadziły wyraźnie, a jednak z parkietu schodziły pokonane.

Finałowym rywalem Artego będzie zespół CCC Polkowice. Pomarańczowe w swojej serii półfinałowej pokonały Wisłę CanPack Kraków 3:0.

Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 85:54 (22:12, 15:12, 28:15, 20:15)

Artego: DeNesha Stallworth 19, Jennifer O'Neill 18, Julie McBride 11, Dragana Stanković 9, Elżbieta Międzik 8, Justyna Żurowska-Cegielska 8, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Julia Adamowicz 4, Sylwia Bujniak 2, Karolina Poboży 1, Paulina Kuczyńska 0, Katarzyna Kocaj 0.

Ślęza: Sharnee Zoll 20, Kourtney Treffers 14, Karina Szybała 7, Elina Dikeoulakou 4, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Tijana Ajduković 3 (10 zb), Zuzanna Sklepowicz 2, Tania Perez 0, Marissa Kastanek 0, Janis Boonstra 0, Agnieszka Majewska 0.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Artego Bydgoszcz, awans Artego Bydgoszcz.