ME U-18: Polacy lepsi od Austriaków, 9. miejsce nadal w zasięgu

Podstawowego celu, czyli walki o awans do Dywizji A, zrealizować się nie udało, dlatego Polacy podczas mistrzostw Europy U-18 Dywizji B walczą o 9. lokatę. W pierwszym meczu tej fazy podopieczni Mariusza Niedbalskiego pokonali Austriaków 80:71.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Biało-Czerwonym została już tak naprawdę gra o honor, bo podstawowy cel zaprzepaszczony został brakiem awansu z fazy grupowej.

Podopiecznym Mariusza Niedbalskiego została walka o 9. miejsce i pierwszą z nich udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść. Po wyrównanym meczu w pokonanym polu zostali Austriacy, którym nie pomogło 30 punktów (15/21 z gry) i 15 zbiórek Daniela Koppela.

Losy piątkowego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero po przerwie - pierwsze dwadzieścia minut to dwie remisowe kwarty. Polacy przewagę wypracowali sobie dzięki niezłemu fragmentowi w trzeciej, w której odskoczyli na siedem "oczek" (57:50).

W ostatniej Biało-Czerwoni prowadzili już nawet 72:60, ale rywale zmniejszyli straty do sześciu punktów. Na szczęście na więcej nasi młodzi gracze już nie pozwolili i mogli cieszyć się z triumfu.

Polacy grali bez Aleksandra Balcerowskiego oraz Sebastiana Waldy. Pod ich nieobecność najwięcej punktów zdobyli Bartłomiej Pelczar (15 punktów), Andrzej Pluta i Grzegorz Kamiński (po 12).

Austria - Polska 71:80 (20:20, 17:17, 21:27, 13:16)

Polska: Bartłomiej Pelczar 15, Andrzej Pluta 12, Grzegorz Kamiński 12, Aleksander Lewandowski 9, Andrzej Krajewski 9, Marcin Woroniecki 7, Mateusz Kaszowski 4, Paweł Strzępek 4, Szymon Zapała 4, Patryk Stankowski 4.

Czy Mariusz Niedbalski powinien utrzymać swoją posadę?