Ambicja i wola walki nie wystarczyły. Stelmet Enea BC wygrał na Kociewiu

Po godzinnej walce z przeciekającym dachem Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Polpharmę Starogard Gdański 94:80. Farmaceuci dali z siebie wszystko, ale to podopieczni trenera Igora Jovovicia mieli zdecydowanie więcej argumentów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Michał Sokołowski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Michał Sokołowski
Niemal wszystkie oczy przed tym spotkaniem były skierowane na Artura Gronka - były trener zielonogórzan po raz pierwszy stanął przeciwko swojej byłej drużynie. Zgodnie z zapowiedzią sentymentów i respektu nie było, ale finalnie na niewiele się to zdało - Stelmet Enea BC pozostał bowiem niepokonany w Energa Basket Lidze.

Goście grali zrywami - kilka razy uciekali i budowali solidne dwucyfrowe przewagi, jednak Polpharma notowała serie, dzięki którym potrafiła się zbliżyć. Zawsze jednak nadziewała się na solidne riposty.

Wśród triumfatorów po 17 punktów zdobyli Michał Sokołowski i Boris Savović. Ten pierwszy jednak nie do zatrzymania był tylko przed przerwą. 12 "oczek" dołożył Zeljko Sakić. Jego dorobek mógł być zdecydowanie większy, jednak swój występ zakończył już w połowie trzeciej kwarty po przewinieniu niesportowym i technicznym.

Zespół z Winnego Grodu mocno zaczął. Prowadził nawet 14:3, ale na starcie drugiej kwarty to "Farmaceuci" mieli o punkt więcej. Gospodarze starali się "męczyć" rywali agresywną obroną na całym boisku, ale doświadczeni podopieczni trenera Igora Jovovicia radzili sobie z tym nienagannie.

W kluczowych momentach graczom Polpharmy brakowało też cierpliwości i spokoju w ataku. Częste szalone rzuty nie przynosiły efektu i w odpowiedzi nadziewali się na szybkie kontry. W ataku pozycyjnym goście pokazali natomiast spokój - szukali się na otwartych pozycjach notując aż 23 asysty.

Dzięki takiej zespołowej i konsekwentnej grze zawodnicy Stelmetu Enea BC zanotowali 63 procent skuteczności rzutów z gry. Dla porównaniu gospodarze w tym elemencie zanotowali zaledwie 37 procent.

Fani na Kociewiu byli świadkami emocjonującego pojedynku, który na całe szczęście w ogóle się odbył. Warto bowiem dodać, że mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem spowodowanym przeciekającym dachem.

Polpharma Starogard Gdański - Stelmet Enea BC Zielona Góra 80:94 (20:21, 21:24, 22:28, 17:21)

Polpharma: Thomas Davis 16, Tre Bussey 13, Justin Bibbins 12, Adam Kemp 10, Filip Struski 9, Kacper Młynarski 7, Daniel Gołębiowski 7, Paweł Dzierżak 4, Brett Prahl 2, Adam Brenk 0.

Stelmet Enea BC: Boris Savović 17 (13 zb), Michał Sokołowski 17, Żeljko Sakić 12, Przemysław Zamojski 11, Gabe DeVoe 11, Adam Hrycaniuk 9, Markel Starks 6, Łukasz Koszarek 5, Darko Planinić 2, Jarosław Mokros 2, Filip Matczak 2.