EBL: wielcy liderzy i triumf HydroTracku Radom, sytuacja Miasta Szkła Krosno fatalna

Czy to był cios, który przesądzi o spadku Miasta Szkła Krosno z Energa Basket Ligi? HydrtTruck Radom wygrał w Krośnie 92:76 sprawiając, że sytuacja podopiecznych Mariusza Niedbalskiego jest fatalna.

Krzysztof Kaczmarczyk
Obie Trotter WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Obie Trotter
To było szalenie dziwne spotkanie w Krośnie. Drużyny grały w kratkę, a na końcu z triumfu - najpewniej na wagę spokojnego utrzymania - odniosła ekipa Roberta Witki.

HydroTruck miał swoich trzech wielkich bohaterów. Najlepszy mecz odkąd pojawił się w Radomiu rozegrał Jarvis Williams - uzbierał 24 punkty wykorzystując 9 z 10 rzutów z gry. Artur Mielczarek trafił pięciokrotnie z dystansu, a wszystkim kapitalnie dyrygował Obie Trotter - autor 15 "oczek" i tylu samo asyst.

Williams zdobył pierwszych siedem punktów dla gości, potem Mielczarek i Trotter rozwiązali worek z "trójkami" (łącznie w meczu radomianie mieli 13/31 zza łuku) i HydroTruck szybko objął dwucyfrowe prowadzenie. "Szklany team" zdołał się jednak pozbierać, a największa w tym zasługa Pawła Kreffta. Młody rzucający w samej drugiej kwarcie zdobył 12 "oczek" - "trójki" dodali jeszcze Jordan Loveridge i Jabarie Hinds, a Miasto Szkła objęło w 28 minucie prowadzenie 44:38.

Na przerwę przerwę prowadząc schodzili już jednak radomianie, którzy decydujące ciosy zadali po zmianie stron. Od stanu 50:49 dla Miasta Szkła goście zaliczyli kluczową dla losów pojedynku serię 16:0. Rekordowo HydroTruck prowadził różnicą nawet 25 "oczek".

Krośnianie próbowali wrócić do gry rzutami z dystansu, ale na każdą skuteczną próbę radomianie odpowiadali dokładnie tym samym spokojnie dowożąc niezwykle istotny dla siebie triumf do końcowej syreny.

Witka miał duży komfort prowadzenia HydroTrucku, bo kluczowi gracze stanęli na wysokości zadania. Co ciekawe niemal całkowicie usunął bezbarwnego w ostatnim czasie Cullena Neala - jego minuty przeszły na powracającego do gry Filipa Zegzułę, a ten odpłacił się naprawdę dobrym występem.

Mariusz Niedbalski takiego komfortu nie miał, bo znakomity Krefft (23 punkty, 7 asyst, 5 zbiórek i 3 przechwyty) to za mało, żeby wygrać. Hinds miał co prawda 17 "oczek", ale przy skuteczności 5/16 z gry. Miasto Szkła jako jedyne w Energa Basket Lidze ma tylko pięć zwycięstw i najmniejsze szanse na utrzymanie się.

Miasto Szkła Krosno - HydroTruck Radom 76:92 (16:29, 28:16, 11:28, 21:19)

Miasto Szkła: Paweł Krefft 23, Jabarie Hinds 17, Peter Alexis 12, Jordan Loveridge 9, Filip Put 9, Maciej Bojanowski 2, Dariusz Oczkowicz 2, Mihailo Sekulović 2, Mateusz Szczypiński 0, Grzegorz Grochowski 0.

HydroTruck: Jarvis Williams 24, Artur Mielczarek 21, Obie Trotter 15 (15 as), Duda Sanadze 15, Filip Zegzuła 8, Carl Lindbom 7, Wojciech Wątroba 2, Marcin Piechowicz 0, Cullen Neal 0, Daniel Wall 0.