NBA. Memphis Grizzlies mistrzami Ligi Letniej w Las Vegas, Brandon Clarke MVP

Wiemy, kto okazał się najlepszy podczas Ligi Letniej w Las Vegas. W finałowym spotkaniu po zaciętej walce Memphis Grizzlies pokonali Minnesotę Timberwolves 95:92.

Patryk Pankowiak
Brandon Clarke Getty Images / Ethan Miller / Na zdjęciu: Brandon Clarke
Minnesota Timberwolves w drodze do finału zwyciężyła wszystkie sześć meczów, Memphis Grizzlies potknęli się raz. Ostatnie spotkanie Ligi Letniej w Las Vegas zapowiadało się bardzo ciekawie i w istocie tak było. Ci drudzy prowadzili do przerwy 56:40, ale po zmianie stron drużyna z Minneapolis zaczęła odrabiać straty.

Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 30:16 dla Timberwolves i oba kluby dzieliły tylko dwa punkty. Końcówka spotkania trzymała w niepewności, Grizzlies doprowadzili do wyniku 93:83 po trafieniu Graysona Allena, 21. numeru draftu 2018 na dwie minuty przed końcem. Wtedy "Leśne Wilki" w odpowiedzi zanotowały serię 9-0!

Keita Bates-Diop przymierzył zza łuku i 26 sekund przed planowanym zakończeniem finału było tylko 93:92 dla "Niedźwiadków" z Tennessee. Ostatecznie Keenan Evans wykorzystał dwa rzuty osobiste, a w następnym posiadaniu Minnesoty Kelan Martin chybił za trzy. Grizzlies zwyciężyli w ten sposób 95:92 i zostali mistrzami Summer League.

Utalentowany Brandon Clarke, który trafił do NBA wybrany z 21. numerem w tegorocznym naborze, jeszcze przez meczem odebrał nagrodę dla MVP całych zmagań. 22-letni skrzydłowy potwierdził, że należał mu się ten tytuł. W finałowym meczu zapisał przy swoim nazwisku 15 punktów, 16 zbiórek, cztery asysty i trzy bloki.

Wspomniany Grayson Allen miał cenne 17 "oczek" i pięć zebranych piłek, a po 15 punktów zdobyli Bruno Caboclo oraz Dusty Hannahs. Ważny okazał się fakt, iż Grizzlies popełnili tylko osiem strat. Mieli też 21 drużynowych asyst, a ich rywale zaledwie 14.

Dla Timberwolves 19 punktów rzucił Kelan Martin, który ostatni sezon spędził w niemieckiej Bundeslidze, reprezentując barwy MHP Riesen Ludwigsburg. Jordan Murphy nie został wybrany w drafcie 2019, aczkolwiek dostał szansę właśnie od ekipy z Minneapolis. W finałowym meczu zaliczył 14 "oczek" i zebrał osiem piłek, a osiem punktów i 10 zbiórek miał potężny podkoszowy, Naz Reid.