ME U16 kobiet: bez happy endu. Polki przegrały z Danią i spadły do Dywizji B

W decydującym o utrzymaniu meczu reprezentacja Polski koszykarek do lat 16 przegrała w Skopje z Danią 56:68. Porażka oznacza tyle, że w przyszłym roku Biało-Czerwone rywalizować będą w Dywizji B.

Krzysztof Kaczmarczyk
trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K Archiwum prywatne / Krzysztof Kaczmarczyk / Na zdjęciu: trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K
W czwartek euforia, w piątek smutek. Wygrana 53:52 ze Szwedkami dała Polkom możliwość gry o utrzymanie miejsca w elicie. Niestety decydujący mecz podopieczne Adama Kubaszczyka przegrały, a to oznacza, że w 2020 roku będą rywalizować w Dywizji B.

Dunki na pewno były w zasięgu Biało-Czerwonych. Rywalki zdominowały jednak walkę na tablicach, a nasze koszykarki tradycyjnie zagrały źle po przerwie.

Po dwudziestu minutach na tablicy wyników był remis 27:27. Druga połowa to jednak bardzo dobra gra rywalek w ofensywie - Biało-Czerwone pozwoliły im zdobyć aż 41 "oczek" i to miało kluczowe znaczenie.

Mimo tych problemów nasze koszykarki osiem minut przed końcem przegrywały tylko 43:48. Wtedy jednak ważną "trójkę" trafiła Michala Bork. Dunki zdobyły siedem punktów z rzędu i Polkom nie udało się już wrócić do gry.

Najlepszą koszykarką w naszej reprezentacji była Maja Kozłowska, która uzbierała 12 punktów i 7 zbiórek. Problemem ponownie była skuteczność - Agata Makurat miała 1/11 z gry, a Wiktoria Jastrzębska 1/9.

Polska - Dania 56:68 (11:14, 16:13, 13:21, 16:20)

Punkty dla Polski: Maja Kozłowska 12, Marta Sztąberska 10, Michalina Walczak 10, Malina Piasecka 5, Emily Kalenik 4, Julita Michniewicz 3, Wiktoria Jastrzębska 3, Anna Przyszłak 3, Małgorzata Pawlak 2, Martyna Kurkowiak 2, Agata Makurat 2, Marta Masłowska 0.

Czy za spadek do Dywizji B odpowiada słabe szkolenie w Polsce?