EBL. Szok w stolicy. Legia Warszawa bezradna w walce z HydroTruckiem Radom

Gdy wydawało się, że koszykarze Legii Warszawa idą w dobrym kierunku, szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Tym razem podopieczni Tane Spaseva przegrali 76:90 we własnej hali z HydroTruckiem Radom.
Krzysztof Kaczmarczyk
Rod Camphor WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Rod Camphor

W ciągu tygodnia Legia pewnie wygrała w FIBA Europe Cup. Tak dobrej dyspozycji na Energa Basket Ligę przełożyć się jednak nie udało. HydroTruck na wyjazdach gra fatalnie, ale w Warszawie wygrał pewnie.

Trener Robert Witka w końcu może powiedzieć, że Rod Camphor zagrał tak, jak się od niego oczekuje. Wykorzystał 8 z 13 rzutów z gry, zaliczył 20 punktów i rozdał 7 asyst.

Legia, która wystąpiła już bez Isaaca Sosy, przegrała swój piąty kolejny mecz na starcie sezonu. Tane Spasev ma problem, bo musi szybko wstrząsnąć ekipą, bo sezon zaczyna uciekać...

Gospodarze rozpoczęli przyzwoicie, a skutecznie grał Michael Finke. Potem jednak szybko sprawę w swoje ręce wziął Obie Trotter (m.in. trzy trafienia zza łuku) i radomianie przejęli mecz. Do punktowania włączył się też Camphor, który nieco się uspokoił po przewinieniu technicznym z pierwszej kwarty - po jego udanej akcji HydroTruck prowadził już nawet 40:25.

Przerwa w meczu nic nie zmieniła - na początku drugiej połowy radomianie szybko trafili trzy "trójki" i było już nawet 56:34. Legia zaliczyła jednak zryw notując 10 punktów z rzędu. Na posterunku w HydroTrucku stał jednak Camphor i jego zespół za chwilę ponownie prowadził różnicą 20 "oczek".

Radomianie do końca już w pełni kontrolowali wynik. Dobrze dzielili się piłką i szukali otwartych pozycji i co najważniejsze - trafiali. W całym spotkaniu wykorzystali 15 z 27 prób zza łuku. Wygrali w pełni zasłużenie.

Legia Warszawa - HydroTruck Radom 76:90 (20:24, 12:21, 17:22, 27:23)

Legia: Michael Finke 19, Sebasttian Kowalczyk 12, Filip Matczak 12, Jakub Nizioł 9, Drew Brandon 8, Patryk Nowerski 5 (10 zb), Przemysław Kuźkow 5, Romaric Belemene 2, Adam Linowski 3, Szymon Kiwilsza 1, Dawid Sączewski 0.

HydroTruck: Rod Camphor 20, Obie Trotter 17, Filip Zegzuła 12, Marcin Piechowicz 11, Artur Mielczarek 11, Adrian Bogucki 11, Carl Lindbom 8, Efe Uwadiae-Odigie 0, Daniel Wall 0, Aleksander Lewandowski 0, Wojciech Wątroba 0.