EBLK. Derby "Trójmiasta" dla Arki, gdynianki nadal niepokonane w lidze

W jedynym meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, który nie został przełożony przez przerwę reprezentacyjną, Arka Gdynia pokonała na wyjeździe DGT Politechnikę Gdańską 85:52.

Krzysztof Kaczmarczyk
Angelika Slamova PAP / Jan Dzban / Na zdjęciu: Angelika Slamova
Gospodynie wystąpiły bez Martyny Koc, która przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Wałbrzychu i przygotowuje się do meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Wielkiej Brytanii.

Bez jednej ze swoich kluczowych koszykarek DGT Politechnika walczyła z liderem Energa Basket Ligi Kobiet tylko przez jedną kwartę.

Faworyt nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem siódmej wygranej na starcie sezonu.

Po dziesięciu minutach gry gospodynie prowadziły 22:21, ale Arka szybko zwarła szeregi i w kolejnej części pozwoliła rywalkom na zdobycie zaledwie sześciu "oczek". Potem wszystko potoczyło się już "zgodnie z planem".

Defensywa gdynianek robiła różnicę - podopieczne Wadima Czeczuro miały zaledwie 32 procent skuteczności rzutów z gry i popełniły 17 strat, co przełożyło się na zdobycie zaledwie 52 punktów.

Arce w pewnej wygranej nie przeszkodziła nawet fatalna skuteczność rzutów z dystansu (2/16). Ponownie nieźle wypadła Marie Gulich (6/7 z gry), a po najgorszym meczu w sezonie odbudowała się nieco Maryia Papova.

Siedem meczów i siedem zwycięstw - Arka Gdynia usadowiła się na fotelu lidera i rozsiadła się na nim wygodnie. Kto znajdzie sposób na ekipę Gundarsa Vetry? Następne w kolejce są koszykarki Wisły Kraków czy Ślęzy Wrocław.

DGT Politechnika Gdańska - Arka Gdynia 52:85 (22:21, 6:20, 8:28, 16:16)

DGT Politechnika: Alice Nayo 10, Jenna Smith 9, Presley Hudson 9, Karolina Strzelczyk 8, Sylwia Bujniak 4, Syanne Mohamed 4, Agata Ostrowska 3, Agnieszka Haryńska 3, Marta Stawicka 2, Klaudia Niedźwiedzka 0, Marianna Duszkiewicz 0, Aleksandra Zmierczak 0.

Arka: Marie Gulich 16, Maryia Papova 14, Angelika Slamova 12, Barbora Balintova 9, Sonja Greinacher 8, Rebecca Allen 8, Amalia Rembiszewska 7, Joanna Grymek 6, Kamila Podgórna 3, Anna Wińkowska 2.