I liga. Efektowny Księżak Łowicz rozbił beniaminka

Na zakończenie 14. kolejki i ligi koszykarzy Księżak Łowicz rozgromił Weegree AZS Politechnikę Opolską aż 117:80. Goście w pierwszej kwarcie zdobyli 34, a w trzeciej aż 40 punktów.

Patryk Neumann
Michał Spychała Materiały prasowe / Maciej Sztajnert (sportsiedlce) / Na zdjęciu: Michał Spychała
Księżak walczył o drugie wyjazdowe zwycięstwo. Goście zaczęli świetnie, bo od prowadzenia 10:0. Pierwszą kwartę zdominowali oni totalnie (34:16). Weegree AZS Politechnika trafiła zaledwie 3/17 prób z gry przy 12/19 celnych rzutach rywali. Przyjezdni bezlitośnie wykorzystywali błędy beniaminka. Grali szybko, a do tego cztery z pięciu prób z dystansu umieścili w koszu. Tercet Mikołaj Grod, Michał Samsonowicz i Piotr Robak zdobył 26 z 34 punktów swojej drużyny. Wśród miejscowych z siedmioma "oczkami" wyróżniał się tylko Tomasz Ochońko.

Goście, jakby wystrzelali się w pierwszej kwarcie. W kolejnej części punkty zdobywał głównie dla nich Arkadiusz Kobus. Weegree AZS Politechnika ruszyła do odrabiania strat. Dzięki Wojciechowi Leszczyńskiemu i Adamowi Kaczmarzykowi różnica zmalała do zaledwie dwóch punktów (43:45). Księżak odpowiedział jednak trafieniami Robaka i Kobusa, czyli swoich dwóch najlepszych strzelców.

To był krótki zryw beniaminka. Księżak po przerwie ponownie rozstrzelał rywala. Goście w pięć minut rzucili 26 punktów, a po trzech kwartach wygrywali aż 91:61. Takiej zaliczki nie mogli już roztrwonić. Tym bardziej, że Weegree AZS Politechnika kompletnie się rozsypała. Goście rzucili "setkę" siedem minut przed końcem. Ostatecznie zwyciężyli 117:80.

Dla Weegree AZS Politechniki była to dziewiąta porażka w sezonie. Beniaminek spadł na ostatnią pozycję w tabeli. Księżak odnosząc ósmą wygraną awansował na czwartą lokatę. Goście trafili 43/75 prób z gry w tym 12/27 z dystansu. Mieli też więcej zbiórek (43:34) i popełnili tylko sześć strat przy 13 rywali.

Po takim meczu w Księżaku jest kilku kandydatów do piątki kolejki. Arkadiusz Kobus zdobył 26 punktów (9/13). Mikołaj Grod i Piotr Robak dołożyli po 25 "oczek". Grod trafił 9/11 rzutów z gry i miał też 10 zbiórek. Robak wykorzystał 10/15 prób i dołożył po pięć zbiórek oraz asyst.

W Weegree AZS Politechnice zadebiutował Bartosz Majewski. To koszykarz, który sezon zaczynał w Kutnie, a od kilku tygodni jest w GTK. Kluby z Gliwic i Opola współpracują ze sobą, dlatego kilku graczy łączy grę w I lidze z uzupełnianiem składu ekipy z EBL.

Weegree AZS Politechnika Opolska - KS Księżak Łowicz 80:117 (16:34, 27:17, 18:40, 19:26)

Weegree AZS Politechnika: Wojciech Leszczyński 16, Kaczmarzyk 15, Ochońko 13, Dawdo 10, Szymański 8, Krawiec 6, Cichoń 4, Dawdo 2, Krzywdziński 2, Majewski 2, Mruczyński 2, Milun 0.

Księżak: Kobus 26, Grod 25, Robak 25, Samsonowicz 15, Czyż 10, Tradecki 6, Stopierzyński 4, Świderski 3, Włuczyński 3, Ratajczak 0.