Kokpit Kibice

NBA. Dokończenie sezonu pod coraz większym znakiem zapytania. Rozgrywki mogą nie wrócić przez 2 miesiące

Decyzja Centrów Kontroli i Prewencji Chorób z niedzieli na poniedziałek uniemożliwia organizację wydarzeń m.in. sportowych przez kolejne 8 tygodni. Powoduje to, że zakończenie sezonu NBA wydaje się być coraz bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem.
Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Na zdjęciu w tle Lebron James Getty Images / Harry How / Na zdjęciu w tle Lebron James

W piątek informowaliśmy o działaniach podjętych przez komisarza NBA, Adama Silvera, który zdecydował, że liga nie wznowi swoich zmagań przez kolejne 30 dni. Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych wprowadzono jednak stan wyjątkowy, a FED zdecydował się na historyczny ruch w postaci obniżenia stóp procentowych do poziomu 0-0,25 proc. W USA walka z koronawirusem przybrała już kolosalne rozmiary.

W nocy z niedzieli na poniedziałek podjęta została kolejna ważna decyzja, tym razem przez Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), które zaleciły brak organizacji wydarzeń, w których udział bierze więcej niż 50 osób przez kolejne 8 tygodni. Siłą rzeczy trafi to we wszystkie rozgrywki sportowe w kraju, w tym również NBA.

Liga codziennie organizuje spotkania na najwyższych szczeblach w celu podjęcia jak najlepszej decyzji, jednak ciężko jest cokolwiek ustalić w momencie, gdy tak dynamicznie pojawiają się kolejne rządowe rozporządzenia. Adam Silver w trakcie jednego z programów "Inside the NBA" przekonywał, że bardzo chciałby, aby rozgrywki były wznowione w jakiejkolwiek formie, jednak nie może jednocześnie wykluczyć zakończenia sezonu bez rozstrzygnięć.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Przy pozytywnym scenariuszu, biorąc pod uwagę aktualną sytuację, NBA wróciłaby do gry w połowie/pod koniec maja. Jeśli sezon regularny nie uległby skróceniu, o zakończeniu całych rozgrywek mówilibyśmy w kontekście nawet końca sierpnia czy początku września. Taka sytuacja bardzo znacząco wpłynie na start sezonu 2020/2021, ponieważ drużyny nie miałyby właściwie żadnego czasu na obozy przygotowawcze, ligę przedsezonową i wszystkie inne czynności, które z reguły są rozkładane na okres 4-5 miesięcy.

W osobnej decyzji, NBA postanowiła rozszerzyć zakaz dla drużyn dotyczący treningów w placówkach zespołów. Do tej pory ekipy nie mogły odbywać ich jedynie w weekendy, natomiast teraz są zakazane całkowicie. Zawodnicy nadal mają dostępu do areny, jednak zalecenie dotyczy możliwości ćwiczeń w systemie jedna połowa boiska = jeden gracz.

Aktualnie w lidze stwierdzono trzy przypadki zarażenia koronawirusem. Dotyczą one Rudy'ego Goberta, Donovana Mitchella oraz Christiana Wooda.

Czytaj także:
NBA. Christian Wood zarażony koronawirusem. To trzeci zawodnik ligi dotknięty chorobą
Rudy Gobert apeluje z kwarantanny: "Dbajcie o siebie". On popełnił błąd, teraz przestrzega innych

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Twoim zdaniem sezon NBA 2019/2020 zostanie wznowiony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×