ACB. Drużyny Polaków bez wygranej. Waczyński nadal bardzo skuteczny

Adam Waczyński i Tomasz Gielo mają za sobą kolejne mecze podczas turnieju w Walencji, które są dokończeniem sezonu w lidze ACB. Niestety obaj nasi gracze musieli przełknąć gorycz porażki.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Adam Waczyński podczas restartu sezonu w ACB niemal nie pudłuje. W środę miał 4/4 z dystansu, w piątek 5/6 z gry.

Tym razem jego Unicaja Malaga wygrać jednak nie zdołała - lepsza okazała się FC Barcelona, która ograła ekipę z Andaluzji 84:73. "Waca" finalnie uzbierał 13 "oczek" i był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Polski snajper tradycyjnie rozpoczął mecz z ławki, ale gdy tylko wszedł na parkiet, zaczął dziurawić defensywę rywala. Rywale - faworyci tego pojedynku - zdołali jednak opanować sytuację, a w drugiej połowie przechylili szalę na swoją korzyść.

Waczyński trafiając 5/6 rzutów z gry był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu. Dołożył do tego 2 asysty i zbiórkę. O awans do półfinału będzie musiał jednak walczyć do samego końca.

Wygrać nie udało się też ekipie Iberostar Teneryfa, w której występuje Tomasz Gielo. Ekipa z Wysp Kanaryjskich nie zdołała ograć faworyzowanej drużyny Kirolbet Baskonia Vitoria i szanse na awans do półfinałów są już tylko iluzoryczne.

To nie był udany wieczór dla polskiego skrzydłowego. Tym razem nie tylko nie wyszedł w pierwszej piątce, ale na parkiecie spędził zaledwie 4 minuty. W tym czasie nie zdobył chociażby punktu. Miał 0/2 z gry, zbiórkę i stratę.

Unicaja pozostaje w walce o półfinał z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki. Iberostra przegrał oba swoje starcia. Kolejne mecze ekipy z Polakami w składzie rozegrają w niedzielę.