Suzuki I liga. Wysokie zwycięstwo GKS-u Tychy. Spóźniony zryw Pogoni Prudnik

W zaległym meczu 4. kolejki Suzuki I ligi koszykarze GKS-u Tychy wygrali z Pogonią Prudnik 91:75. Goście na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zdobyli 16 punktów z rzędu, ale nie uchroniło to ich od wysokiej porażki.
Patryk Neumann
GKS Tychy Facebook / Krzysztof Masztafiak, Sportowa Przygoda Śląskiego Piłkarza / Na zdjęciu: GKS Tychy

W Tychach zmierzyły się zespoły, które najdłużej pauzowały ze względu na koronawirusa. Dla GKS-u i Pogoni Prudnik był to dopiero trzeci mecz w sezonie. Początkowo goście prowadzili 14:9. Trafili sześć pierwszych oddanych rzutów. Później jednak szalone tempo lepiej wytrzymywali gospodarze.

GKS przejął inicjatywę na przełomie pierwszej i drugiej kwarty. Po serii 11 punktów z rzędu było 38:26. Gospodarze utrzymali wysoką strzelecką dyspozycję i po 20 minutach wygrywali 57:38. W pierwszej połowie trafili 17/28 prób za dwa i 5/10 za trzy punkty. Popełnili jednak tylko cztery straty przy 11 rywali i to było kluczem do tak dużej różnicy. Wyrównało się to w drugiej połowie, a łącznie GKS popełnił 18 strat przy 17 Pogoni, ale na końcowy rezultat to nie wpłynęło.

Po zmianie stron GKS powiększył przewagę do 27 punktów (79:52). Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty Pogoń odpowiedziała serią 16 punktów. Wydawało się, że goście mogą jeszcze wrócić do gry, bo tracili tylko 10 "oczek" (73:83). Lepiej finiszował jednak GKS i po serii 9:2 wygrał 92:75.

Śląski zespół z bilansem 3-0 jest jedną z dwóch niepokonanych ekip. Pogoń Prudnik wygrała jedno z trzech spotkań i w najbliższą sobotę zmierzy się z kolejnym niepokonanym przeciwnikiem - TBS Śląskiem II Wrocław. W środowym meczu dla GKS-u 22 punkty zdobył Kacper Mąkowski. Trafił 8/9 prób z gry w tym komplet czterech "trójek". Miał też sześć zbiórek. Patryk Kędel uzyskał 21 punktów i siedem zbiórek, a dla Pogoni 13 "oczek" rzucił Wojciech Pisarczyk.

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 91:75 (30:26, 27:12, 22:26, 12:11)

GKS: Mąkowski 22, Kędel 21, Wrona 13, Śpica 11, Grochowski 9, Stryjewski 7, Karpacz 6, Woroniecki 2, Jakacki 0, Polakowski 0, Trubacz 0, Ziaja 0.

Pogoń: Pisarczyk 13, Nowakowski 12, Kutta 11, Madziar 11, Garwol 9, Mordzak 7, Sanny 7, Mroczek-Truskowski 5, Kapuściński 0, Motel 0.