Wielcy goście zostają w NBA. Bol Bol z kontraktem od Nuggets, Tacko Fall z umową two-way w Bostonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Justin Tafoya / Na zdjęciu: Bol Bol
Getty Images / Justin Tafoya / Na zdjęciu: Bol Bol
zdjęcie autora artykułu

Denver Nuggets zdecydowali się postawić na Bol Bola i włączyli go do podstawowego składu na najbliższe dwa sezony. Z kolei Tacko Fall zostaje w Boston Celtics na dotychczasowych zasadach, czyli na umowie two-way.

Obok obu tych zawodników nie można przejść obojętnie. Wyróżnia ich ponadprzeciętny wzrost, w związku z czym trudno nie dostrzec ich w tłumie. Bol Bol mierzy 218 centymetrów, ale jest przy tym chudy jak patyk, podczas gdy Tacko Fall (226 cm) zbudowany jest bardzo dobrze. Debiutowali oni w rozgrywkach NBA w poprzednim sezonie i dobra wiadomość jest taka, że zostają w najlepszej lidze świata, choć na innych zasadach.

Na dużo korzystniejszych warunkach grać będzie pierwszy z wymienionych, którego Denver Nuggets włączyli na stałe do swojego 15-osobowego składu na sezon 2020/21. Podpisali oni z Bolem dwuletni kontrakt, na mocy którego podkoszowy zarobi nieco ponad 4 miliony dolarów.

Jak dotąd 21-latek wystąpił w siedmiu meczach sezonu zasadniczego i czterech w ramach play-offów. Świetnie zaprezentował się w jednym ze sparingów w bańce w Orlando. Przeciwko Wizards bliski był zanotowania triple-double. Później miał mniej okazji do gry, ale wiele wskazuje na to, że w nadchodzących rozgrywkach może być inaczej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bójka podczas meczu piłki ręcznej. Kobiet!

Na swoje szanse w barwach Boston Celtics może liczyć również ulubieniec kibiców w TD Garden, czyli Tacko Fall. Olbrzym z Senegalu ponownie będzie graczem klubu z Massachusetts na zasadach two-way. Nie będzie więc włączony do podstawowego składu, a w głównej mierze będzie występował w zespole rezerw w G-League.

Ten typ umowy gwarantował zawodnikom przebywanie przez 45 dni z drużyną, ale pandemia koronawirusa powoduje, że okres ten nieco się wydłuży, a Fall może liczyć dzięki temu na więcej szans. Po osiągnięciu limitu, two-way może też zostać przemianowane w normalny kontrakt, a koszykarz włączony do składu, więc niewykluczone, że stanie się tak w przypadku Falla.

W poprzednim sezonie lepiej prezentował się Bol, ale i grał dłużej. We wspomnianych siedmiu meczach rozgrywek zasadniczych zapisywał na swoje konto po 5,7 punktu, 2,7 zbiórki i niecały blok w prawie 12,5 minuty. Tyle samo razy dla "Celtów" wystąpił Fall, ale grał o ponad połowę krócej (4,7 min.). W tym czasie notował po 3,3 pkt. i 2 zb.

Czytaj także: Montrezl Harrell o przenosinach do mistrzów NBA: Lakers chcieli mnie bardziej niż Clippers >> NBA. Nie powtrzymał łez po kontuzji przyjaciela. Stephen Curry wprost o Thompsonie >>

Źródło artykułu: